Média

Poslanec Martínek přiměl ministerstvo k vydání aktuálního přehledu dotací pro obce

13. 12. 2019 | 10 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V rámci své činnosti v regionech a konzultací se zástupci obcí a měst zjistil poslanec Tomáš Martínek (Piráti), že zde chybí ucelený přehled národních dotací, o které by obce mohly žádat. Rozhodl se tedy požádat ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou o seznam všech dotačních programů pro rok 2019, o které mohou obce  v České republice žádat.

Tomáš Martínek - money

Odvolával se přitom na brožuru Národní dotační zdroje: příležitosti a možnosti pro města a obce z roku 2016, kde byly všechny dotační programy přehledně obsaženy i s podrobnými informacemi.

Ministerstvo pro místní rozvoj v odpovědi odkázalo poslance Martínka na tiskovou zprávu, ve které zveřejňuje aktualizované vydání brožury Národní dotační zdroje: příležitosti a možnosti pro města a obce z národních zdrojů. Materiál obsahuje přehled národních dotačních titulů pro obce a jejich příspěvkové organizace dle jednotlivých ministerstev. Města a obce tak mají aktuální informace o národních dotačních zdrojích na jednom místě a nemusejí je tak dohledávat dle jednotlivých vyhlašovatelů. 

Pirátský poslanec Tomáš Martínek k tomu říká: “Jsem rád, že ucelený přehled nyní existuje. Informovanost obcí o různých programech je základ pro jejich rozvoj.”

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Lukáš Forýtek

Štítky: #dotace #Ministerstvo pro místní rozvoj #Tomáš Martínek

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.