Kauzy

Top 5 nejoblíbenějších fám o hradeckých Pirátech. Chcete znát fakta?

12. 12. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Občas se setkáváme s mýty o královéhradeckých Pirátech, které vycházejí z mylných či zavádějících informací. Společně si některé z nich objasníme.

HK-Keanu

PRVNÍ FÁMA: Piráti nechtějí postavit fotbalový stadion
SKUTEČNOST: Hradečtí fotbalisté a jejich fanoušci si fotbalový stadion zaslouží. Městský rozpočet ovšem není bezedný a stadion za takřka miliardu by ohrozil další důležité investice. Projekt je potřeba přepracovat, aby odpovídal finančním možnostem radnice. Není například v pořádku, aby se z veřejných peněz platily rozsáhlé a drahé VIP prostory nad běžný standard stadionů Liberce, Teplic nebo dokonce Plzně.

DRUHÁ FÁMA: Piráti boří dlouho chystané projekty
SKUTEČNOST: Bohužel minulá koalice nezvládla připravit bez vážných komplikací takřka žádnou investici. Například lávka u Aldisu zdražila o astronomických 430 %. Piráti nemohou hlasovat pro projekty, které ohrožují městskou pokladnu. U nových investic důsledně prosazujeme, aby se město poučilo z chyb a rozhodovala kvalita projektu a nikoliv nabídková cena.

TŘETÍ FÁMA: Piráti můžou za zrušení jídelny důchodců
SKUTEČNOST: Náměstek Martin Hanousek (Zelení) plánoval zrušit jídelnu bez náhrady. Společně s ostatními opozičními stranami jsme prosadili usnesení, aby ji místo města začal provozovat soukromník. Jídelna pod novým nájemcem začala fungovat v polovině září.

ČTVRTÁ FÁMA: Piráti jsou proti hokejovému klubu Mountfield HK
SKUTEČNOST: Sport a to i vrcholový má naši podporu. Nicméně, i když je Mountfield HK z poloviny vlastněn městem, tak ani zastupitelé nemají přehled o finančních tocích a smluvních závazcích klubu. Piráti nejsou proti hokeji, ale proti netransparentní městské firmě.

PÁTÁ FÁMA: Piráti jsou strana jednoho nebo dvou témat
SKUTEČNOST: Voličům jsme slíbili, že budeme kontstruktivní opozicí. Pro někoho je to prázdné heslo, pro nás denní chleba. Prosazujeme architektonické soutěže, zavádění inovací do školství, přípravu města na změnu klimatu nebo větší zapojení veřejnosti do rozhodování. Přesvědčit se můžete na našem webu piratihk.cz nebo Facebooku Piráti Hradec Králové.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Aleš Dohnal

Štítky: #Královéhradecký kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.