Aktuality

V Sokolově si vedení města odhlasovalo vysoké odměny. Nikdo neví proč

10. 12. 2019 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Prosincové jednání sokolovského zastupitelstva rozhodně nepřipomínalo klidnou a sváteční adventní atmosféru. Přispělo k tomu zejména vedení města a jejich návrh mimořádných odměn pro starostku a oba místostarosty. Co mělo být v letošním roce na jejich práci mimořádného, to se ovšem zastupitelé a tím ani občané nedozvěděli.

zastupko_sokolov

Zákon o obcích umožňuje navrhnout vedení města až dvojnásobek jejich platu, přičemž tento bod musí být řádně v programu jednání a pak zastupitelstvem schválen. Tyto podmínky byly splněny a zastupitelstvo většinou hlasů hlasovalo pro odměnu 72.743 korun pro starostku Oulehlovou, 64.013 korun pro uvolněného místostarostu Picku a 39.281 korun pro neuvolněného místostarostu Jakobce.

Co ovšem podle nás splněno nebylo, to bylo zdůvodnění, co mimořádného vykonala starostka a místostarostové. V materiálech byly tyto odměny zdůvodněny standardní pracovní náplní vedení města a  úředníků. To odporuje požadavku zákona, který požaduje „odůvodnění mimořádné odměny splněním mimořádného nebo zvláště významného úkolu obce“. Na to zkrátka argument obětavé práce nestačí.

„Na naše dotazy ohledně toho, co nad rámec svých pracovních povinností jste učinili, abyste se mohli odměnit, bylo starostkou arogantně odpovězeno, že jsou nechutné. Nemáme problém s tím, aby se naši představitelé města odměnili, ale měli by to umět zdůvodnit relevantními informacemi. Za nás je větší nechutnost to, že si oba místostarostové hlasovali pro svou vlastní odměnu, byť je to jasný a nenahlášený střet zájmů,“ shrnula postoj Pirátské strany zastupitelka Tereza Zykánová, která jako jedna ze dvou zastupitelů hlasovala jasně proti návrhu.

V rámci projednávání tohoto bodu Piráti navrhli, aby tyto odměny byly rozděleny mezi pracující úředníky. K tomu vůle ovšem nebyla. Odmítavý postoj byl navíc kryt tou nejhorší možnou argumentací – že to nejde. 
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Karlovarský kraj #opozice #Sokolov #Tereza Zykánová

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.