Kauzy

Hoax o Olze Richterové: Pomozte nám vyvrátit lež o milionech bytů pro migranty!

10. 12. 2019 | 4 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Možná jste někde na internetu zahlédli zprávu, že naše poslankyně Olga Richterova chce stavět byty pro miliony Afričanů. Je to od začátku do konce vykonstruovaná lež. Olga nikdy nic takového neřekla, naopak dlouhodobě pracuje na dostupném bydlení pro české občany. Jenže lež o bytech pro migranty vzbuzuje pobouření a hněv. 

olga-antihoax

Není žádným tajemstvím, že právě pobouření je jednou z emocí, která vede lidi k sdílení, a právě toho dezinformátoři záměrně využívají. V zásadě se dá říct, že pobuřující zprávy se sdílí nejrychleji bez ohledu na to, jestli jsou skutečné, nebo vylhané (jako v tomto případě). Pobouření ale může v krajních případech vést dál: probouzet hněv či dokonce nenávist a agresivitu. A to vše kvůli vylhané zprávě. Mohli bychom zmínit například britskou poslankyni Jo Cox, která byla před třemi lety dokonce zavražděna z nenávisti. Možná si říkáte, co se s tím dá dělat. Pokud vám to není lhostejné, prosíme vás o pomoc!

Není to bohužel jednoduché. Policie nepostupuje ve všech případech stejně. Existují případy, které policie vyšetřila v řádu měsíců. Možnosti tedy má. U případu Olgy bohužel požaduje další a další důkazy o tom, že je lež o ní široce sdílena. Proto prosíme, zeptejte se ve vaší rodině, jestli vaší příbuzní zachytili tuto dezinformaci. Pokud ano, napište prosím na email olga.richterova@pirati.cz a do předmětu uveďte “Nebezpečná lež”. Pomůže nám informace, kam se lež rozšířila a zda jí dotyčný věřil/a.

Jak na to? Stačí se zeptat například v tomto smyslu: přišel ti někdy od někoho mail o startovacích bytech pro migranty, nebo jsi to viděl/a jinde na internetu? Uvěřil/a jsi této zprávě? Odpovědi nám velmi pomůžou. 

Prosíme, sdílejte tento článek, a pokud přijdete s lží o bytech pro migranty do kontaktu, pište Olze na výše uvedený email. Společně se nám podaří přesvědčit policii, aby se tím vážně zabývala!

Pokud si nejste jistí, zda čtete pravdivou informaci o Pirátech, doporučujeme sledovat webové stránky https://www.pirati.cz/hoax/ a pro jistotu si přečíst i tento článek pirátského poslance Tomáše Martínka.

Společnost rozdělují záměrné lži: budoucnost se dá stavět jen na pravdivých informacích!

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Olga Richterová

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.