Aktuality

Michal Gill: Report z valné hromady Pirate Parties International

09. 12. 2019 | 6 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

O víkendu 7.- 8. prosince 2019 se uskutečnilo valné shromáždění Pirate Parties International. Letos se konalo čistě online, tedy jsme se nikam nesjeli, ale všichni jsme se účastnili pěkně z pohodlí domova prostřednictvím platformy Zoom (masová videokonference). Snad jen Nizozemští delegáti se shromáždili v pirátském centru v Amsterdamu, odkud se připojili online.

PPI

Akce probíhala ve třech dnech – začala v pátek večer úvodním Pirate Beer, kdy jsme se na Zoomu sešli u sklenky něčeho ostřejšího a nad volným tématem. Oficiální část pak probíhala po celou sobotu a neděli, přičemž v sobotu večer proběhlo ještě druhé vydání Pirate Beer. Celá akce jinak byla streamována na YouTube a prováděl se podrobný záznam.

Z nějakých 35 členů PPI se o tomto víkendu sešlo 16, konkrétně Brazílie, Česko, Francie, Itálie, Izrael, Katalánsko, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Slovensko a Švýcarsko. Hned v úvodu bylo odhlasováno členství druhých slovenských Pirátů, čímž stoupl počet účastníků akce na 17.

Nejdůležitější částí každého předvánočního valného shromáždění je pak volba orgánů PPI, konkrétně předsednictva, náhradníků předsednictva, členů předsednictva Court of Arbitration a Lay Auditors. Česká republika ani žádná ze dvou slovenských stran nepostavila kandidáty. Jediným "lokálním" zástupcem v orgánech tak zůstávám já jako řadový člen předsednictva, jelikož můj mandát končí až za rok.

Složení nového předsednictva:

-Bailey Lamon (předsedkyně, Kanada)
-Gregory Engels (místopředseda, Německo)
-Michal Gill (Česko)
-Cédric Levieux (Francie)
-Keith Goldstein (Izrael)
-Thomas Gaul (Německo)
-Linda B Tørklep (Norsko)
-Giuseppe Calandra (Itálie)
-Daniel Dantas Prazeres Amorim (Brazílie)

Co se odhlasovaných návrhů týče, nejdůležitějšími bylo zavedení instituce adoptované neziskové organizace, kdy si PPI vždy v jednom kalendářním roce „adoptuje“ vybranou, Pirátům blízkou neziskovou organizaci, se kterou naváže spolupráci a bude ji propagovat. Dalším významným návrhem byl demokratizující „revamp“ fungování PPI. Šlo o návrh Francie, ale bohužel byl z technických důvodů nehlasovatelný. Nicméně bylo odhlasováno, že se předsednictvo bude návrhem zabývat hned z počátku roku 2020. Osobně návrh v hrubých obrysech podporuji, protože mj. zavádí institut permanentního valného shromáždění (obdoba českého Pirátského fóra).

Další schválenou změnou bylo rozšíření předsednictva PPI ze sedmi na devět členů. Tato změna byla provedena především na žádost nás coby členů předsednictva, protože máme-li vyvíjet činnost, potřebujeme k tomu lidi. Obzvláště letos jsme byli v permanentní personální krizi, kdy nám hned několik členů předsednictva a náhradníků rezignovalo, a vyčerpali jsme úplně všechny rezervy. Osobně jsem za rozšíření rád a věřím, že nové předsednictvo odvede lepší práci, než se nám to dařilo letos.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Michal Gill

Štítky: #Michal Gill #Zahraničí/Svět

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.