Kauzy

Působení kontroverzního poradce na Praze 11 vzbuzuje otazníky, Piráti s jeho nominací nesouhlasí

04. 12. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátský starosta Prahy 11 Jiří Dohnal uzavřel smlouvu o poradenství s někdejším radním Prahy 12 Františkem Adámkem. Stalo se tak na podnět a žádost radního za ODS Martina Sedeke. Jenže Adámkova kontroverzní politická minulost vedla k jeho odvolání v roce 2018 v kauze podivné směnky za 10 milionů korun. A k ukončení jeho působení přispěli právě Piráti Prahy 12, kteří následovně na případ upozornili své kolegy na Praze 11. Pirátům se nominace Adámka nelíbí, ale respektují výběr poradce koaličním partnerem.

jiri-dohnal

František Adámek (ČSSD) si měl v období od konce listopadu 2019 do konce března 2020 přijít na 50 tisíc korun měsíčně za poradenství radnímu za ODS a též zastupiteli Magistrátu hl.m. Prahy Martinovi Sedekemu v oblasti přípravy participačních smluv s investory pro možnou novou radnici na Hájích, zadáním demografické studie a strategického plánu. Pro Adámkovu minulost se však dostalo Pirátům na jedenáctce kritiky. Jenže v rámci koaliční dohody na MČ Praha 11 má každý koaliční klub nárok na poradce, kteří jim pomáhají s jejich gescí. Nyní, jak se zdá, vše bude mít svou dohru.

Dne 2. 12. 2019 Piráti s podporou Zelených na Praze 12 byli informováni o existenci výše uvedené smlouvy a upozornili kolegy z Prahy 11 na minulé působení Adámka na Praze 12 a v současné chvíli probíhá zjišťování zpětné vazby ze strany ODS.

“Poradenská smlouva pro pana Adámka vznikla na žádost Martina Sedeke (ODS), kterému by měl radit v oblasti územního rozvoje a pomoci s tvorbou zadání demografické studie, či podkladů pro tvorbu strategického rozvoje MČ Praha 11. Je na zodpovědnosti každého klubu, jaké poradce si najímají,” uvedl starosta Městské části Praha 11 Jiří Dohnal. Poradenskou smlouvu podepsal v domnění, že se jedná o kvalifikovaného odborného poradce. “Piráti si své poradce vybírají na základě transparentních výběrových řízení, na základě jejich odbornosti, kompetencí a vyznávání pirátských hodnot,” dodal Jiří Dohnal.

V následujících dnech bude situace řešena na koaličním jednání MČ Praha 11 a pan Adámek bude starostou Jiřím Dohnalem vyzván, aby kauzu na Praze 12 vysvětlil.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce, Piráti Praha 11

Štítky: #Praha 11 #Praha 12

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.