Média

Pirátští zastupitelé míří do Prahy na Fórum komunálních zastupitelů

03. 12. 2019 | 7 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V Praze se v sobotu 7/12/2019 pod názvem Fórum komunálních zastupitelů uskuteční zasedání komunálních politiků České pirátské strany. Na zasedání přijedou zástupci komunálních zastupitelů z celé České republiky, kteří po roce od voleb zhodnotí dosavadní fungování strany na komunální úrovni a zároveň budou diskutovat některá témata komunálu, která se ukazují jako stěžejní a budou pro Pirátskou stranu v nadcházejícím období klíčová. 

forum

Za přítomnosti poslanců České pirátské strany se na zasedání bude hovořit o spolupráci v rámci koalic a budou představeny novinky ze sněmovny související s komunálem. Na programu prvního Fóra komunálních zastupitelů je například přednáška pirátského náměstka města Brno Tomáše Koláčného na téma Participativní rozpočet. Dalším důležitým tématem budou také veřejné zakázky. 

“700 miliard korun ročně v ČR proteče veřejnými zakázkami. Každý komunální politik se při schvalování rozpočtu svým hlasem mj.přímo podílí i na tom, kolik a na co jeho samospráva bude prostřednictvím veřejných nákupů utrácet. Je proto povinností každého zastupitele věnovat fungování veřejných zakázek i patřičnou pozornost.” říká Štěpán Rattay, předseda Kontrolního výboru a zastupitel MČ Praha 5, který bude téma veřejné zakázky přednášet společně s poradcem primátora hl. města Praha Martinem Kameníkem.

“Po loňských komunálních volbách jsme získali více než 300 zastupitelských mandátů ve městech a obcích po celé České republice. Máme ambici, že Fórum komunálních zastupitelů se stane prostorem ke sdílení zkušeností a osvědčené dobré praxe při prosazování bodů našeho programu na úrovni samospráv a vzniknou zde další iniciativy, které zlepší fungování měst a obcí," dodává k uspořádání prvního Fóra komunálních zastupitelů Radek Holomčík, poslanec ČR a člen Republikového předsednictva České pirátské strany. 
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #komunální politika #Praha

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.