Aktuality

Kutná Hora má svého městského architekta

29. 11. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Rada města Kutná Hora schválila výsledky výběrového řízení na městského architekta, které vyhrál Ing. arch. Dott. Ing. Petr Janoš. Zřízení této pozice bylo jedním z bodů programového prohlášení koalice navržených Piráty. Parametry výběrového řízení měl na starosti místostarosta Vít Šnajdr (Piráti) a odborník Ing. Arch. Vojtěch Ertl, který čerpal ze zkušeností z Litomyšle, Chrudimi a Kolína.

kutna_hora

Komise výběrového řízení byla složena z větší části z nezávislých architektů, do druhého kola postoupili celkem čtyři uchazeči. Ing. arch. Dott. Ing. Petr Janoš již působil jako městský architekt v Roudnici nad Labem, nyní je architektem ve společnosti ATAKARCHITEKT s.r.o.

Je skvělé, že Kutná Hora získá svého městského architekta, bohužel ho měla mít již dvacet let. Věříme, že tento člověk vnese do plánování výstavby ve městě spadající pod UNESCO tolik potřebnou systematickou strategii a hlavně, že se mu podaří zlepšit kvalitu veřejného prostoru. Kutná Hora si to rozhodně zaslouží.” uvedl Vít Šnajdr.

Účinnost pozice městského architekta je platná od 1. 1. 2020. Bude mít v kompetenci tvorbu koncepčních materiálů v oblasti strategického a územního plánování. Dále bude zastupovat město v územních řízeních či připravovat zadání projektů, jejich vedení a realizaci městských staveb. Pozice městského architekta bude přímo podřízena starostovi města, bude mít za úkol propojovat jednotlivé odbory, provádět konzultace pro veřejnost a vyjadřovat se k veřejnému prostoru. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Klára Kocmanová

Štítky: #Kutná Hora

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.