Média

Piráty povede do zastupitelstva Libereckého kraje Zbyněk Miklík

02. 12. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Do krajských voleb zbývá necelý rok a přípravy v Libereckém kraji jsou v plném proudu. Z rozpravy, která trvala měsíc, postoupili do 1. kola hlasování přes internet 3 kandidáti. Jasno bylo už v prvním kole, kdy pouze jeden z kandidátů, Zbyněk Miklík, obdržel dostatečný počet hlasů pro postup do kola druhého.

Zbyněk Miklík

Zbyněk působí aktuálně v radě města Turnova a nabízí zkušenosti a znalosti především v projektovém řízení a školení v oblasti veřejných zakázek a jejich elektronizaci. Obzvlášť problematice veřejných zakázek se věnuje dlouho. Svou pirátskou úlohu však spatřuje Zbyněk jinde:

“I když to zní naprosto jednoduše, tak nejvíce si sám u sebe cením schopnosti pochopit, analyzovat a navrhnout řešení daného problému. To je to podstatné, co mě vlastně do komunální politiky přivedlo. Je to přístup k problémům a jejich řešení a v tom se vidím jako Pirát.”

Zbyňkovi chvíli po zvolení blahopřáli členové i pirátský poslanec za Liberecký kraj, Tomáš Martínek.

“Jsem rád, že se členové krajského fóra Pirátů Libereckého kraje shodli na lídrovi kandidátky do krajských voleb demokraticky, elektronickým hlasováním, přesvědčivou většinou. Zbyněk Miklík nyní jistě bude společně s dalšími kandidáty tvrdě pracovat na přípravě kvalitního pirátského volebního programu, který ocení voliči nejen na papíře, ale i při jeho následné realizaci v krajském zastupitelstvu,” shrnuje Tomáš.

Aktuálně běží nominace na 2. - 5. místo kandidátky a jména zvolených kandidátů bychom měli znát do Vánoc.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Helena Vondráková

Štítky: #krajské volby #Liberecký kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.