Média

Karlovarští Piráti zvolili do čela kandidátky Josefa Janů

27. 11. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti si jako první strana v Karlovarském kraji zvolili svého lídra do krajských voleb, které se uskuteční na podzim příštího roku. Členská základna vybrala jako kandidáta na hejtmana současného krajského radního Josefa Janů.
 

josef_janu

Primárních voleb, ve kterých mohl volit každý člen Pirátské strany v Karlovarském kraji, se zúčastnili dva současní krajští zastupitelé – vedle Josefa Janů také Vojtěch Franta. Vyrovnanost a vhodnost obou kandidátů ukázal výsledek, když pro Janů hlasovalo 52 % zúčastněných členů.

Josef Janů byl lídrem Pirátů již v krajských volbách 2016. „Nesmírně si vážím důvěry členské základny a věřím, že se po příštích volbách staneme klíčovou silou krajského zastupitelstva. Zároveň mě těší, že spolu s Vojtou Frantou se nám povedlo členům dokázat naši dobrou práci v rámci koalice, jinak by volba neproběhla jen mezi námi dvěma. Teď nás čeká přesvědčit o tom voliče,“ doplnil Janů.

Nyní u Pirátů začne volba čela kandidátky, první devítka by měla být známa do konce roku. Na začátku roku příštího pak budou představeny základní volební priority. Stejně jako před čtyřmi lety se Piráti rozhodli pro samostatnou kandidátku.
 
Ing. Josef Janů (50) je rodák z Tábora, ale téměř třicet let žije v Karlových Varech. Vystudoval fakultu stavební ČVUT a profesní život prožil jako projektant na volné noze. Politicky se začal angažovat po neblaze proslulé Karlovarské losovačce, když spoluzakládal Hnutí O co jim jde?! Členem Pirátů se stal v roce 2015 a o rok později vedl kandidátku do krajských voleb. Ta jako jediná samostatná pirátská kandidátka uspěla. V rámci koalice obsadil post radního pro oblast regionálního rozvoje, kde se mj. podílí na přípravě vládní strategie RE:Start a evropské iniciativy Uhelné regiony. Je ženatý, má tři děti a rád si odpočine u aktivního sportu a hudby. Jako jediný krajský radní má veřejně dostupný kalendář (k prohlédnutí zde).
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Karlovarský kraj #Karlovy Vary #krajské volby

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.