Aktuality

Piráti sbírali klubíčka pro babičky

26. 11. 2019 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V Pirátském centru Praha (PiCe) probíhala během měsíce října sbírka klubíček pro babičky v domovech. Během otevírací doby centra, tedy mezi devátou ranní a šestou večerní, jste nám od pondělí do čtvrtka nosili svá klubíčka. Díky Vám se nám podařilo vybrat několik plných tašek pletací příze. Klubíčka jsme předali organizátorům akce, kteří je rozdělí mezi svých 200 zapojených babiček.

pleteni

Pletení je výborným a účinným nástrojem pro procvičování motorických schopností seniorů, které se bohužel s přibývajícím věkem zhoršují. Babičky tak dostávají leckdy nepotřebnou přízi, které vdechnou život vytvořením barevných ručně pletených originálních ponožek. Darovaná příze je tímto způsobem recyklována a poslouží dobrému účelu. Získané prostředky za prodej ponožek od babiček slouží nejen samotným babičkám, ale také jsou použity pro podporu centra pro seniory, které zajišťuje různé aktivity.

Sbírku dlouhodobě pořádá Centrum Elpida, které pořádá festivaly, workshopy, výstavy apod. Cílem je zapojení seniorů do společnosti tak, aby prožili plnohodnotný a příjemný život i v domovech důchodců.

Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili a přinesli klubíčka. Podařilo se nám vybrat a předat několik tašek barevných klubíček. Zájem o sbírku překonal naše představy a jsme za to velmi rádi. Díky!

V Pirátském centru pravidelně organizujeme různé dobročinné sbírky. Momentálně probíhá sbírka hygienických potřeb pro ženy bez domova. Stačí nás sledovat na facebooku “Pirátské centrum Praha” anebo se za námi jednoduše zastavit přímo nad metrem na Moráni 360/3, Praha 2.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Adéla Hradilová

Štítky: #Pirátské centrum

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.