Odborně

Jak odstraňovat bariéry? Řešení, příklady dobré praxe i nevhodné postupy představí odborníci už tuto neděli

19. 11. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Expertní tým Pirátů věnující se bezbariérovosti ve spolupráci s Piráty v Jihomoravském kraji pořádají v neděli 24. listopadu akci s názvem Piratecon Česko bez bariér. Do Brněnského Impact Hubu se sjedou odborníci a odbornice se zkušenostmi z Česka i zahraničí, aby se pokusili všem, kteří ovlivňují podobu veřejného prostoru či prostředí kolem nás, přiblížit řešení aktuálních problému a bariér a pomohli tak k Česku bez bariér.

piratecon

Se svými příspěvky vystoupí například Ivan Poláček z Unie neslyšících Brno či Josef Konečný z TyfloCentrum Brno, o.p.s., dále pak Ing. Milena Antonovičová, která přiblíží bezbariérové řešení staveb, Leoš Fučík, který popovídá o bezbariérovém bydlení, nebo Mgr. Zdenka Šrámková, která je certifikovaným odborníkem na dostupnost a přiveze zkušenosti ze Švédska, kde žije.

„Cílem akce je přiblížit, jak lze k bezbariérovosti přistupovat koncepčně, jak odstraňovat psychické bariéry u úředníků, se kterými na úřadech pracujete, jak se vyvarovat zbytečných chyb u novostaveb a rekonstrukcí či jak nevytvářet tzv. vozíčkářská ghetta,” komentuje vedoucí Expertního týmu Pirátů a pirátský radní pro sociální věci a zdravotnictví Prahy 14 Michal Prager. „To vše uslyšíte od lidí, kteří se problematice dlouhodobě věnují. Naším cílem je, aby se v Česku žilo dobře všem,” dodává Michal Prager, který na Pirateconu také vystoupí a bude se věnovat tématu psychologických bariér v přístupu k lidem s postižením.

„Jsme moc rádi, že se Piratecon koná v Brně, pro brněnské, ale celkově jihomoravské Piráty je otázka bezbariérovosti důležitá - ať už ta ve veřejném prostoru nebo ty bariéry, které nejsou na první pohled vidět,” říká Jana Leitnerová, vedoucí krajského Mediálního odboru Pirátů v JmK a dodává: „Akce je otevřena všem, kdo se o téma zajímá, zejména uvítáme publikum z řad zastupitelů, zastupitelek a dalších veřejných činitelů.” Přihlašovat se můžete v registračním formuláři, stáhnout si můžete také program a pro další informace nahlédněte do FB události.

Kontakt:

Jana Leitnerová, 725 894 702, jana.leitnerova@pirati.cz

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #piratecon

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.