Média

Piráti prosadili férové zvýšení rodičovského příspěvku

13. 11. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Minulý týden Sněmovnou konečně prošel návrh na zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc na 300 tisíc korun! Má to ale háček. Vláda totiž společně s celkovou výší příspěvku zapomněla zvýšit hranici, kterou mohou některé skupiny rodičů měsíčně čerpat.

olga-socsys

Rodiče tak sice měli nárok na více peněz, ale dostávali by je po menších částkách a museli je čerpat delší dobu. To nám nepřišlo fér. Nejvíce peněz totiž řada rodin potřebuje hned po narození dítě. Navíc se tak prodlužuje doba, kdy se matky vrací do zaměstnání.

Díky návrhu naší Olga Richterova se povedlo měsíční hranici zvýšit z původních 7600 korun na 10 000 korun pro všechny. Každý tak bude mít možnost vyčerpat svůj rodičovský příspěvek za 30 měsíců.

Naše úprava pomůže především ženám, které otěhotněly na škole nebo krátce po ukončení studia, živnostnicím, které si neplatily nemocenské pojištění a jsou buď samoživitelky, nebo je jejich partner také živnostník. Pomůže i těm, kterým skončil pracovní poměr během první rodičovské dovolené. Všechny tyto maminky budou moci nově čerpat až 10 000 korun měsíčně. Už před časem jsme navíc připravili kalkulačku, díky které si každý bude mít možnost svůj rodičovský příspěvek pohodlně spočítat. Současně ukazuje i pirátský návrh valorizace, který (zatím) neprošel.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Olga Richterová #Práce a sociální věci

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.