Kauzy

Naivní občané v rukou podvodníků, pirátský poslanec Třešňák podal trestní oznámení

10. 11. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Chcete být milionářem za 3-4 měsíce? Toužíte zázračně zbohatnout? Pokud ano, tak investujte do jedinečného projektu, který představil nejbohatší Čech Petr Kellner v pořadu Interview ČT24. Tyto a podobné absurdní oznámení se nacházejí na anonymních stránkách a jedná se samozřejmě o podvod. Česká televize Pirátům potvrdila, že rozhovor s Petrem Kellnerem nenatáčela a jedná se tedy o podvrh. Obdobných podvodů, kterými se každoročně vyláká od naivních občanů miliony či desítky milionů Kč, je mnoho. Řešením je zejména osvěta, ale i efektivnější nástroje v rukou vyšetřovatelů.  

Petr Tresnak-strom-main

Minulý týden pirátský poslanec Petr Třešňák zaznamenal na sociální sítí facebook sponzorovaný odkaz vybízející k zázračnému zbohatnutí. Jednalo se o investici do údajného speciálního programu pro automatické obchodování kryptoměn. Minimální vklad byl 250 EUR (téměř 6 500 Kč). Web se přitom odvolával na údajný rozhovor nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v pořadu Interview ČT24 a intervenci České národní banky. Zajisté nikoho nepřekvapí, že Česká televize i Česká národní banka potvrdili, že s touto záležitosti nemají vůbec nic společného.

Tento podvodný obsah je zveřejněn na několika internetových stránkách, které mají často anonymní majitele evidované na Panamě, v jednom případě ve Spojených státech. Web nepravdivě uvádí i počet komentářů, kterých rozhodně není 1200. Cílem je evidentně vzbudit dojem, že se jedná o jedinečnou příležitost. Podvodníci evidentně investovali značné prostředky do reklamy, jelikož na podvodný web vedlo několik sponzorovaných odkazů z facebooku a dokonce i twitteru. Veškeré dohledatelné informace shromáždil poslanec Petr Třešňák a podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Těmto podvodům často podléhají nejenom naivní, ale i zoufalé osoby, které hledají únikovou cestu z těžkých životních situací. Závěr je jednoznačný – ověřujte informace, nevěřte nabídkám zázračného zbohatnutí, varujte před podvodníky své okolí a případně neváhejte upozornit na tyto podvody orgány činné v trestním řízení.  
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Petr Třešňák

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.