Média

Piráti prosadili zrušení nesmyslného paragrafu diskriminujícího české pokerové hráče

06. 11. 2019 | 8 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti si připisují další úspěch v rámci jejich působení v Poslanecké sněmovně. Při projednávání tzv. daňového balíčku Piráti prosadili pozměňovací návrh, který v  zákoně o hazardních hrách ruší diskriminující paragraf 59. 

martinek_poker

Předkladatel pozměňovacího návrhu poslanec Tomáš Martínek dodává: “Díky pirátskému pozměňovacímu návrhu skončí na online pokerových platformách, které mají českou licenci a odvádí zde i daně, absurdní situace, kdy hráči z jiných zemí mohou hrát turnaje od začátku, zatímco hráči z Česka včetně turistů musí čekat na možnost přihlášení do turnaje do té doby, než bude splněna nesmyslná česká zákonná podmínka. Tato diskriminace tak paradoxně vedla české hráče k obcházení zákona využívaním platforem bez licence, které české zákony nedodržují a neodvádějí za hráče z Česka daně do státního rozpočtu.”

Dle paragrafu 59 jsou u turnajů živých her s předem stanovenou výší výhry (tzv. scheduled turnaje) diskriminováni čeští hráči, protože oproti zahraničním hráčům musí počkat, dokud nebude složeno alespoň 50 % předem garantované výhry. Pirátský poslanec a člen Rozpočtového výboru Tomáš Martínek již jednou při projednávání daňového balíčku 2018 zrušení tohoto paragrafu navrhl, avšak jeho pozměňovací návrh nebyl přijat (psali jsme zde). Dle právních zástupců v Česku licencované společnosti Poker Stars žádná obdobně přísná legislativa v jiném členském státě neplatí, a to tato společnost působí v 18 státech EU. Návrh by měl vést k omezení šedé zóny i zvýšení příjmů státního rozpočtu. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Lukáš Forýtek

Štítky: #Tomáš Martínek

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.