Aktuality

30 let od Sametové revoluce v Olomouci

05. 11. 2019 | 10 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Letošní kulaté výročí listopadových událostí si Piráti Olomouckého kraje připomenou zejména těmito dvěmi akcemi:

diskuze_olo

Ve středu 6.11. 2019 od 18.00 začíná diskuse v olomouckém Picolu pod názvem: Kam jsme došli? 

Za moderování předsedy MS Pirátské strany Hynka Melichara budou reflektovat 3 dekády našich moderních politických dějin zástupci Univerzity Palackého Doc. Mgr. Pavel Šaradín, Prof. PhDr. Jiří Lach a režimem dlouhodobě za odboj svých bratrů perzekvovaná paní Zdena Mašínová. Naučili jsme se již pěstovat demokracii a proč ji najednou přestáváme věřit? Nejen filozofické odpovědi ale i praktické kroky a vývody budeme se snažit nalézt.

Událost zde

Mládí disentu 80. let je název komponovaného pořadu se čtením a dobovou hudbou, který proběhne v pondělí 11. 11. 2019 v čase 17.30 - 21.00 v prostorách galerie Ceasar na olomoucké radnici.

Vystoupit proti režimu znamenalo v tehdejším obecném povědomí zkazit si život. Opravdu si část mladé generace vědomě kazila život? V pořadu U Principála - Pirátské promluvy Dana Halamíčka pozvání přijaly tehdejší přímé aktérky Jana Marco Petrová, kriminalizovaná a v roce 1989 vězněná aktivistka Nezávislého mírového sdružení, Simona Hradílková, dcera mluvčího Charty 77 Tomáše Hradílka a sama též signatářka Charty 77 a Hana Holcnerová, přední brněnská disidentka, členka Nezávislého mírového sdružení a taktéž signatářka Charty 77.
V doprovodném programu uslyšíte písně Filipa Topola, Karla Kryla, Vladislava Veita a dalších.

Událost zde

Na obě dvě akce je srdečně k účasti zvána široká veřejnost.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Daniel Halamíček

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.