Média

Piráty na Vysočině povede do krajských voleb telčská zastupitelka Hana Hajnová

23. 10. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Lídryní Pirátů a kandidátkou na hejtmanku v krajských volbách, které se uskuteční na podzim příštího roku, bude telčská zastupitelka Hana Hajnová. Čtyřiatřicetiletá projektová manažerka loni kandidovala za koaliční uskupení Společně pro Telč – Piráti a Zelení do telčského zastupitelstva z druhého místa. V krajských volbách v roce 2020 povede čistě pirátskou kandidátku.

hanka_hajnova

Do primární volby na lídra krajské kandidáty nominovali Piráti na Vysočině celkem 3 kandidáty – kromě Hany Hajnové ještě Blanku Lednickou a Jakuba Šmída. Blanka Lednická se nominace vzdala poté, co byla zvolena novou krajskou předsedkyní (více zde). Hajnová, která je členkou Pirátů na Vysočině od listopadu 2014, pak získala rozhodující podporu již v prvním kole volby. „Nesmírně si té důvěry vážím, je pro mě velkou motivací a závazkem zároveň. Věřím, že do krajských voleb postavíme kvalitní a silný tým, který bude mít voličům co nabídnout. Osobně odvedu maximum pro to, abychom získali alespoň 6 křesel v krajském zastupitelstvu,“ doplnila Hajnová.

Další čelní kandidáti by měli být postupně známi do konce roku, stejně jako programové priority. „V současné chvíli pracuje krajský programový tým na podobě volebního programu, který bychom rádi společně s čelem kandidátky představili co nejdříve,“ uvedla Blanka Lednická, nová předsedkyně krajského sdružení Pirátů na Vysočině.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Hana Hajnová #Kraj Vysočina #krajské volby

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.