Média

Piráti pořádají po celé republice sérii demonstrací proti turecké invazi

21. 10. 2019 | 6 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Česká Pirátská strana pokračuje v sérii demonstrací proti turecké invazi v severovýchodní Sýrii. Dnešní demonstraci v Praze zahájí předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, vystoupí i zástupci kurdské menšiny v České republice. Kromě pražského happeningu pořádají Piráti akce v dalších šesti městech. 

rojava

„Jsem velmi rád, že Sněmovna schválila usnesení odsuzující tureckou agresi. Na něm jsme se podíleli s dalšími poslaneckými kluby a vyzvali jsme premiéra, aby prezentoval české postoje na zasedání Evropské rady a požadoval formulování sankcí, které by donutily Turecko k zastavení invaze. Zastavit export zbraní v této naléhavé situaci nestačí. Nezapomínejme, že Kurdové byli klíčovými spojenci Západu v boji proti takzvanému Islámskému státu,“ uvedl Bartoš.

Kromě předsedy Bartoše vystoupí za Piráty i poslanec František Kopřiva či europoslanec Mikuláš Peksa. Mezi dalšími řečníky bude Martin Karim, právník a ekonom česko-kurdského původu, Rachid Khalil, předseda Kurdského občanského sdružení v ČR a humanitární pracovnice Natalia Šramková, která se čerstvě vrátila přímo z Iráckého Kurdistánu.

Na Palackého náměstí v Praze bude probíhat rovněž výstava fotografií od reportérky a humanitární aktivistky Markéty Kutilové a sbírka předmětů. 

Plánované demonstrace a odborné diskuze pořádané Piráty:

·        21. října od 17:00: Praha, Palackého náměstí (demonstrace).

·        21. října od 17:30: Jihlava, Masarykovo náměstí (demonstrace).

·        22. října od 16:00: Ústí nad Labem, Mírové náměstí (demonstrace).

·        23. října od 17:00: České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara (demonstrace) a klub Horká vana (odborná diskuze po skončení demonstrace).

·        23. října od 18:00: Liberec, náměstí Dr. E. Beneše (demonstrace).

·        24. října od 17:00: Karlovy Vary, Zeyerova (demonstrace).

·        25. října od 18:00: Písek, Starý most (demonstrace).

·        25. října od 18:00: Praha, Pirátské centrum (odborná diskuze).

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #František Kopřiva #Ivan Bartoš #Mikuláš Peksa #rojava

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.