Kauzy

Vláda se nadále vyhýbá řešení korupčních kauz předsedy ÚOHS Petra Rafaje

17. 10. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátský místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal dnes na plénu kritizoval postup vlády, která dlouhodobě neřeší korupční podezření a klientelistické praktiky předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje. Vláda označila informace okolo Rafaje za nepotvrzené a spekulativní, ačkoliv Rafaj jmenoval své rodinné příslušníky či bývalé politické kolegy do důležitých orgánů ÚOHS a zároveň je vyšetřován kvůli podezření z korupce i Národní centrálou proti organizovanému zločinu.

pikal-main

Už v červenci tohoto roku místopředseda Pikal interpeloval vládu v souvislosti s podezřením na několikanásobnou korupci současného předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a požádal vládu o prošetření. Předseda vlády Andrej Babiš však dosud odmítá v této věci konat.

„Jelikož informace o podezření z korupce pana Rafaje nevyplývají jen z médií, jak se premiér věc snaží bagatelizovat, ale Rafaj je vyšetřován Národní centrálou proti organizovanému zločinu a dosazování rodinných příslušníků pana Rafaje potvrdil sám úřad na základě žádosti o informace, nechal jsem tento bod zařadit na dnešní jednání pléna Poslanecké sněmovny. Bohužel premiér na dnešním jednání sněmovny nebyl a vládní poslanci neumožnili projednání tohoto bodu do jeho přítomnosti. Chtěl bych se od premiéra konečně dozvědět skutečný názor na situaci. Dosud věc vyznívá spíše tak, že ignoruje konání Rafaje, který evidentně narušuje důvěru v nezávislost a nestrannost ÚOHS, když obsazuje do důležitých pozic své blízké a je již dokonce za své kroky vyšetřován,“ uvedl Pikal.

Místopředseda Pikal proto hodlá interpelovat vládu ve věci působení pana Rafaje v čele ÚOHS znovu. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Boj s korupcí #poslanecká sněmovna #Vojtěch Pikal

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.