Komentáře

Komentář Jana Lipavského: Podstřeleným rozpočtem na předsednictví v EU hazarduje Babiš s českou pověstí

15. 10. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Andrej Babiš bude na zahraniční politice šetřit tak dlouho, až Česko prošetří k úplné mezinárodní bezvýznamnosti. Ministři za ANO rozhodli, že Česká republika vydá na předsednictví nedostatečných 1,24 miliardy korun. Podhodnocený rozpočet je riskováním s mezinárodním renomé České republiky.

 

Jan Lipavský

Česká republika bude v době předsednictví řídit stovky zasedání o závažných otázkách, jako je ekonomická spolupráce, bezpečnost nebo společná jednání o migrační politice.  

Aktivní a plnohodnotné členství v EU je pro nás klíčové. A nejde jen o společné hodnoty, důstojnost či ochranu míru. Jde i o ekonomickou spolupráci. Vždyť Evropa představuje pro nás jako pro exportně orientovanou ekonomiku absolutně nejdůležitější trh. Vláda by se proto měla z předsednictví Evropské rady snažit vytěžit co nejvíce v náš prospěch. Zatím to spíše vypadá, že chceme zcela bez ambice české předsednictví jen jaksi přečkat, nebo jen přetrpět. Tento diletantský přístup rozhodně nepomůže obnovit špatnou reputaci, kterou Česká republika z celé řady důvodů v Evropě má, a stejně tak nepomůže české zahraniční a evropské politice.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jan Lipavský

Štítky: #Andrej Babiš #EU #Jan Lipavský

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.