Aktuality

Pozvánka na Památný pirátský výstup na Veľkú Javorinu ke 101. výročí ČSR

09. 10. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Ke 101. výročí Československa podniknou slovenští Piráti další výstup na Veľkú Javorinu. Výstup se uskuteční 27. října 2019 od 9:00 do 13:00. Vítáni jsou všichni zájemci z Česka i Slovenska!

Velká Javorina Piráti

Stejně jako minulý rok slovenští Piráti organizují výstup na Veľkú Javorinu, horu v Bílých Karpatech. Vrchol Veľké Javoriny se nachází na hranici České a Slovenské republiky. I proto čeští a slovenští Piráti započnou výstup na své straně hranic a odhadem v 11 hodin se společně sejdou na vrcholu.

Výstup a společné setkání na vrcholu znázorňuje, že k sobě mají čeští a slovenští Piráti blízko a že sledují stejné cíle.

Veľká Javorina dosahuje výšky 970 metrů nad mořem a je symbolem vzájemnosti obou národů. Již od roku 1990 se zde každé léto pořádají Slavnosti bratrství Čechů a Slováků, které navazují na tradici ještě z dob Rakouska-Uherska v druhé polovině 19. století.

Výstup se koná den před výročím, protože 28. říjen připadá tento rok na pondělí.

Odkaz na pozvánku na akci na Facebooku - https://www.facebook.com/events/491964921659998/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #pozvánka #Slovensko #výročí

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.