Aktuality

Piráti podpořili 13. ročník mezinárodního folklorního festivalu krajanů

27. 09. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Ministerstvo zahraničí letos nepodpořilo 13. ročník mezinárodního folklorního festivalu krajanů a měsíc před zahájením tak hrozilo jeho zrušení.

folklor

Jsme přesvědčeni, že naši krajané, ať už z Banátu, Slovenska či dalších zemí, si zaslouží pomoc a podporu. Vždyť to jsou právě oni, kdo pěstují českou řeč i kulturu daleko za hranicemi a přijedou-li do Prahy, je naší povinností je srdečně přijmout. Primátor Hřib vydal letošnímu ročníku na poslední chvíli záštitu, Pavel Nazarský – místostarosta MČ P-1 nabídl lokalitu Staroměstského náměstí včetně pódia na místě starého křídla radnice, a zastupitel HMP Martin Arden – člen výboru ZHMP pro národnostní menšiny akci podpořil organizačně. 160 vystupujících krajanů dostalo prostory magistrátu jako zázemí pro přípravu, provedeme je Staroměstskou radnicí i rezidencí primátora a zajistíme vystoupení cca 6 skupin podle národností v sobotu 28.9. 2019 od 14:00 do 16:00 hod na Staroměstském nám. Všichni jsou zváni a věříme že příští ročník budeme s předstihem připravovat společně s Městskou knihovnou a dalšími partnery a Piráti se stanou odpovědným partnerem.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #folklorní festival #Martin Arden #Ministerstvo zahraničních věcí/Ministerstvo zahraničí #Pavel Nazarský #Zdeněk Hřib

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.