Kauzy

Vedení Mostu se snaží segregovat obyvatele s nejhorší sociální situací, Piráti se staví proti

27. 09. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Vedení města zřídilo na posledním jednání zastupitelstva výbor s krkolomným názvem „Výbor pro mapování a eliminaci negativních sociálních jevů“. Zastupitelé z řad Pirátů se k jeho vzniku staví skepticky, a to i v kombinaci s dalšími návrhy, které od koalice vycházejí.

Most město Romové

S pojmenováním a vznikem výboru nesouhlasil Pirátský zastupitel Adam Komenda: „Město i stát mají dostatek nástrojů, jak mapovat a zároveň i eliminovat negativní sociální jevy. Představa, že jednou za čas se výbor sejde a něco vyřeší, je naivní. Mnohem užitečnější práci dělají pracovníci přímo v terénu než jmenovaní politici.

Most - pohled na město shora

Pohled na Most shora

Komenda se zároveň pozastavil nad osobou předsedy výboru: „Zvolení Jiřího Nedvěda je nešťastné, neboť nejenže nemá žádné zkušenosti se sociální prací, ale svými návrhy se snaží ještě více segregovat část občanů s nejhorší sociální situací. Což jsou nejen Romové, ale také senioři nebo matky samoživitelky.“ Zastupitel Komenda narážel na nápad, aby lidé, kteří ignorují například dopravní pokuty a místní povinné poplatky, např. odvody za psy, přišli o svoz odpadu zdarma, který mají nyní všichni obyvatelé Mostu. „Takový selektivní výběr by byl v konečném důsledku dražší, než svoz všeho odpadu. Zároveň si nemyslím, že by to vedlo k zaplacení dlužných částek. Roztočil by se jen zoufalý kolotoč exekucí, který by dopadl i na děti,“ dodal Komenda.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Most #Romové #zastupitelstvo

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.