Aktuality

Středočeští Piráti na krajské schůzi grilovali kandidáty

16. 09. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Na krajské schůzi středočeských Pirátů, které se zúčastnil i Předseda strany Ivan Bartoš a první místopředsedkyně Olga Richterová, se představili uchazeči o pozici lídra a přední místa krajské kandidátky. Nechyběl ani zájemce o post senátora ve volebním obvodě Kolín.

pirati_sck

Na pověstném pirátském grilování čelili otázkám hostů předseda krajského sdružení Jiří Snížek a Patrick Zandl, jeden z „otců“ českého internetu. Oba se uchází o post lídra kandidátky v krajských volbách, které se uskuteční v roce 2020. Dalších patnáct středočechů se v pirátských primárních volbách utká o přední pozice kandidátky. Nechyběl ani Cyril Koky, odborný referent pro oblast národnostních menšin, kandidát na post senátora ve volebním obvodě Kolín.

„I když se díky své dlouholeté systematické a poctivé práci těšíme čím dál větší podpoře voličů, úspěch v krajských volbách není samozřejmostí. Obzvláště v tak specifickém kraji, kterým Střední Čechy, nejen díky poloze a vlivu Prahy, zcela jistě jsou.“, uvedl při své úvodní řeči Ivan Bartoš.

Pirátské primární volby

Primárních voleb se může účastnit každý, kdo splňuje podmínky kandidatury. Volby probíhají po skupinách tajným hlasováním, nejprve o lídrovi, potom o čelních kandidátech, potom o všech ostatních místech na kandidátní listině. Do předložení kandidátní listiny republikovému výboru lze kandidátní listinu stejným způsobem doplňovat o další kandidáty, kteří se řadí za již zvolené kandidáty, lze usnesením jednotlivého kandidáta nebo náhradníka odvolat anebo kandidátní listinu jako celek zrušit. Primární volby probíhají přiměřeně pravidlům pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem. Kandidáti se v dané skupině vybírají společně, není-li dohodnuto, že se volí po jednotlivých místech (např. volitelná místa postupně zvlášť). Republikový výbor může schválit alternativní volební systémy pro primární volby, které seřadí kandidáty s většinovou podporou jinak. Pokud se nedaří sestavit celou kandidátní listinu a hrozí nedodržení lhůt stanovených předpisem či harmonogramem, je k sestavení zbývající části kandidátní listiny zmocněn také ten, kdo na dané úrovni organizuje primární volby anebo jemu nadřízený tým. Tým dokončující kandidátní listinu zodpovídá za všechny doplněné kandidáty.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #grilování #Kandidát do Senátu #kandidáti #Pirati #primární volby #Středočeský kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.