Komentáře

Martin Jiránek: Klienti operátorů už nebudou čelit drakonickým pokutám za změny smluv

13. 09. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Zákazníci dosud vázaní dvouletými smlouvami s mobilními operátory budou moci přejít k novému operátorovi výrazně jednodušeji, rychleji a už po prvních třech měsících zdarma a bez pokuty. Návrhy pirátského poslance Martina Jiránka a Patrika Nachera (ANO) zlepšující vládní novelu dnes ve třetím čtení schválila Sněmovna. 

martin-mobil

„Věřím, že všechny změny pomohou zvýšit konkurenci na trhu, sníží ceny dat a volání a umožní zlepšení nabídky pro koncové zákazníky. Klienti s dvouletou smlouvou budou díky dnes schválenému návrhu konečně moci svobodněji přejít k novému operátorovi za lepší nabídkou bez pokuty už po třech měsících. To je významný posun oproti dnešku, kdy jim celé dva roky hrozí vysoké pokuty, a to i v řádu tisíců korun. Také přenos čísla bude rychlejší (do tří dnů). Lidé už se nebudou muset chodit loučit se starým operátorem při žádání o číslo pro přechod a často u toho zažívat nepříjemné situace s přemlouváním, aby zůstali. Celý přechod už nyní půjde vyřešit rovnou u nového operátora, který ho zařídí,” komentuje hlavní schválené změny pirátský poslanec a předseda podvýboru pro ICT a telekomunikace Martin Jiránek.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #ICT #Martin Jiránek #telekomunikace #změna operátora

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.