Komentáře

Komentář Jakuba Michálka: Odborníci místo politických trafikantů ve státních firmách. Piráti úspěšně tlačí na projednání nominačního zákona

11. 09. 2019 | 5 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Tento týden projde druhým čtením návrh nominačního zákona, který má zajistit transparentní výběr osob do orgánů státních podniků a firem s majetkovou účastí státu. Jedná se o návrh předložený vládou díky iniciativě Pirátů. Na tiskové konferenci dnes představil předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek s lidoveckým poslancem Marianem Jurečkou a předsedou sněmovny Radkem Vondráčkem společný postup při projednávání návrhu.

jakub_trafika

Piráti přišli s vlastním návrhem nominačního zákona již loni na jaře, nicméně Sněmovna ho hlasy ANO zamítla. Po jednání Jakuba Michálka s premiérem Babišem přišla vláda s vlastním, i když vykostěným návrhem, který budou chtít nyní Michálek a pirátský poslanec Tomáš Martínek napravit pozměňovacími návrhy. Mezi nimi je například uzákonění tzv. vlastnické politiky státu zajišťující efektivní a strategicky promyšlené působení státu v jím ovládaných společnostech.

Dnes prakticky neexistuje legislativa upravující způsob jmenování členů řídících a dozorčích rad právnických osob, ve kterých má stát svůj vlastnický podíl. Její zavedení udělá zásadním způsobem pořádek v obsazování státem vlastněných firem, aby nebyly zneužitelné pro politické trafikanty postrádající odbornost a náležitou péči,“ uvedl k návrhu Michálek.

 

·        Níže naleznete přehled tzv. trafik.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Jakub Michálek #konec trafik #nominační zákon

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.