Reportáže

Piráti běží pro Teribear: Kolik chce překonat Lukáš Findeis?

09. 09. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Od 5.9. probíhá v Praze na Vítkově běh pro Teribear a účastní se ho i pirátský team. Jde sportovně charitativní akci, v které startují jak zkušení běžci, tak i netrénovaní amatéři. Nejde o čas, ani o styl, ale kolik toho naběháte. Za každý kilometr totiž partneři akce věnují 30 korun na vámi zvolený projekt. 

Lukas_findejs_teribear_EF

Akce potrvá do 14.9. a začít můžete naprosto kdykoliv. Stačí sbalit tenisky a u registrace vyzvednout čip. A pokud byste chtěli podpořit přímo pirátský team, nahlaste kód 8KMGWV.

Nejaktivnější z našich běžců je letos Pirát Lukáš Findeis, radní pro sociální věci, zdravotnictví a sport na Praze 12. Ten loni na Teribear skočil na čísle 332,5 km a vyběhal tak úctyhodných 16 625 Kč! To ovšem pro Lukáše není dost. 

„Letos chci zjistit, jestli zvládnu překonat hranici 500 km,“ říká Lukáš, který od startu akce běhá každý den po práci až 48 km. Přestože začal běhat teprve před rokem, do běhání se podle svých slov zamiloval. „Miluju běhání a ultramaratony, je to skvělá psychohygiena. Člověk vypne a odpočine si, i když je to fyzicky velice náročné. To, že navíc můžu svým během podpořit nějakou charitativní akci, je skvělý bohus,” dodává.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Charitativní akce #Lukáš Findeis

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.