Aktuality

Staň se pirátským senátorem za Vysočinu!

09. 09. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Vysočina má před sebou další supervolební rok. Kromě nového krajského vedení budou lidé na Vysočině v roce 2020 volit i dva nové senátory - ve volebních obvodech 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou). Piráti proto přichází s veřejnou výzvou, do které se mohou přihlásit zájemci o kandidaturu pod pirátskou vlajkou. 

Krajské sdružení Vysočina

Volby do Senátu se konají každé dva roky a volí se vždy třetina z 81 senátorů, a to dvoukolovým většinovým systémem. Příští senátní volby se budou patrně konat v říjnu 2020. Nejvíce mandátů bude obhajovat ČSSD (10), pak KDU-ČSL (4), koaliční kandidáti za KDU-ČSL + Zelené (3), STAN (3), ANO a ODS po dvou mandátech, Soukromníci, SPOZ a SLK pak po jednom mandátu. Piráti neobhajují žádný mandát, ale rádi by nějaký získali.

Na Vysočině bude příležitost kandidovat hned ve dvou obvodech - v obvodu Pelhřimov, který je společný s Jihočeským krajem a v obvodu Žďár nad Sázavou, který kopíruje celý žďárský okres. Kandidáti, kteří by rádi kandidovali za Pirátskou stranu, se mohou hlásit do 30. září 2019 krajské předsedkyni Míše Vodové (michaela.vodova@pirati.cz, 602 276 233).

“Touto veřejnou výzvou chceme oslovit propirátsky smýšlející osobnosti, které které s námi sdílejí hodnoty jako průhledné hospodaření, liberální politika a také naše pirátské dvanáctero. Budeme se orientovat na kandidáty, kteří mají vyšší šanci na zvolení a budou otevření spolupráci s dalšími liberálními stranami,” dodává předsedkyně Krajského sdružení Pirátů na Vysočině Vodová.

Kandidáti, kteří získají dostatečnou podporu členů krajského sdružení, se pak o konečnou nominaci utkají v primárních volbách dle pirátského volebního řádu.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Vysočina

Štítky: #Kraj Vysočina #Krajské sdružení Vysočina #Michaela Vodová #senát #Senátní volby

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.