Aktuality

Pardubice mají ParduPiCe! Piráti otevírají nové pirátské centrum

09. 09. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti Pardubického kraje v září otevřou pirátské centrum s názvem ParduPiCe. To se nachází v Pardubicích nedaleko obchodního domu AFI, Masarykovo náměstí 1484. V rámci slavnostního otevření proběhne tisková konference, kterou plánujeme na čtvrtek 19. 9. ve 13:00.

ParduPiCe-layer

V Pardubicích vzniká pirátské centrum, které nabídne sdílený prostor nejen pro členy a sympatizanty Pirátské strany v Pardubickém kraji, ale i pro občany, kteří mohou v prostorách centra navštívit zajímavé přednášky, kurzy a další aktivity.

„Pirátské centrum je to, co nám tu v kraji chybělo. Konečně máme dostatečný prostor na schůzky s rozrůstající se členskou základnou. V centru pojmenovaném hříčkou ParduPiCe (Pardubické pirátské centrum) máme i dětský koutek, aby se s námi mohli scházet i rodiče a nemuseli si vybírat mezi politikou a rodinou. Nově vznikne i cowork - tedy sdílené prostory pro firmy a živnostníky, kteří nechtějí platit celoměsíční drahé nájmy v kancelářích. Dokonce přemýšlíme o pořízení 3D tiskárny. Doufáme, že i díky těmto prostorům budeme schopni navázat spolupráci s dalšími pirátsky naladěnými lidmi.“ těší se krajský předseda Pirátů Daniel Lebduška.

V pirátském centru se bude nacházet i kancelář poslance Mikuláše Ferjenčíka, která usnadní osobní setkávání a  jednání nad agendami, které náš poslanec v rámci poslanecké sněmovny řeší.

„S myšlenkou na pirátské centrum v Pardubicích si pohráváme už delší dobu, ale první kroky k realizaci začaly až po úspěšných komunálních volbách. Vybrat vhodné místo nebylo snadné. Přestože nebyl ani tento prostor nijak ideální, podařilo se nám během několika měsíců ho s pomocí dobrovolníků přestavět v krásný multifunkční prostor. Vidím zde spoustu příležitostí pro pořádání veřejných akcí, od přednášek, přes promítání svobodných filmů až po pirátskou jógu nebo dílničky pro znevýhodněné děti. Věřím, že bude dobře sloužit nejen nám pirátům, ale i širší veřejnosti,“ podotýká pirátský místostarosta Chrudimi Pavel Štěpánek, který na rekonstrukci prostor společně s ostatními dobrovolníky strávil významnou část tohoto roku.

Pro nejmenší návštěvníky centrum nabídne dětský koutek, ve kterém děti naleznou různé hračky, knihy a zábavu, když budou jejich rodiče zaneprázdněni.

Pirátské centrum v Pardubicích, které jsme pojmenovali ParduPiCe, otevřeme ve čtvrtek 19. 9. 2019 od 13:00, všichni zájemci jsou zváni k návštěvě.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Pardubicko

Štítky: #Pardubický kraj #ParduPiCe

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.