Kauzy

Co se děje pod Kolářovou plachtou? Výměnou za milionové slevy slaví starosta s developery šampaňským a chlebíčky

06. 09. 2019 | 18 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Zatímco mediální prostor Prahy 6 příslovečně okupoval sovětský maršál Koněv, pod lešením a plachtou starosty Koláře (TOP09) se odehrávaly podivuhodné věci. Starosta se rozhodl navázat na loňský úspěch. A opět vyměnil desetimilionové slevy, směřující z městských peněz do kapes developerů, za šampaňské a chlebíčky. Občan šestky si tak může připadat lapen v nepříjemném deja vu ba noční můře.

kolar1

Na začátku roku 2018 prodala tehdejší radnice, v čele se staronovým starostou Kolářem (TOP 09), lukrativní pozemky na dejvickém Vítězném náměstí společnosti Penta.  A jak je bohužel na Praze 6 smutným zvykem, obdržela Penta na tento nákup slevu ve výši 80 milionů z peněz městské části, spravovaných starostou Kolářem.

Půl roku nato, v září 2018, proběhla velká oslava pro zastupitele placená právě příjemcem 80 milionové slevy, společností Penta, o čemž podrobně informovali i další zastupitelé MČTato nedůstojná směna desítek milionů veřejných peněz za šampaňské a chlebíčky pro zastupitele způsobila v loňském roce oprávněné pohoršení.

Historie se opakuje, fraška má pokračování

O to smutnější bylo překvapení pirátských zastupitelů, když zjistili, že i letos se Praha 6 rozhodla v této tradici pokračovat. "Na konci roku 2018 dala městská část skrze svou městskou společnost SNEO a.s. slevu 34 milionů korun společnosti Penta. Penta koupila od Prahy 6 nejlukrativnější pozemek v areálu na Dračkách i s platným stavebním povolením. Sleva byla poskytnuta na základě všemi soudy (včetně ústavního) zamítnutého restitučního nároku. Tato sleva, poskytnutá z peněz občanů Prahy 6, byla podle našeho právního stanoviska poskytnuta v rozporu se zákonem a uzavřenou smlouvou, a proto jsme v červenci tohoto roku podali trestní oznámení, které nyní policie šetří,” popisuje autor trestního oznámení, pirátský zastupitel Jiří Hoskovec.

Penta ovšem umí desetimilionové slevy ocenit, a proto i letos zaplatí oslavu šesté městské části. Tentokrát se stala hlavním sponzorem oslavy při příležitosti udělení čestných občanství Prahy 6. Ani ta se bohužel letos neobešla bez kontroverzí. Média i na tyto praktiky reagovala citlivě

Piráti považují za nevkusné vyměnit v součtu stamilionové slevy z peněz daňových poplatníků do kapsy developera za šampaňské a chlebíčky.

“Za nevkusné považuji  také zatažení čestných občanů Prahy 6, kteří si zaslouží důstojnou ceremonii, do politických hrátek vládnoucí koalice. Čestní občané jsou oceneněni za zásluhy o Prahu 6, Prahou 6. Nikoliv Pentou za poskytnuté slevy na pozemky. Piráti se proto této akce nezúčastní. Naopak předávají své gratulace oceněným občanům osobně. Za své zásluhy o Prahu 6 si zaslouží vděk, ne developerské všimné,” shrnuje zastupitelka Eva Tichá. 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jiří Hoskovec/Redakce

Štítky: #Boj s korupcí #developer #Jiří Hoskovec #korupce #Praha #Praha 6

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.