Aktuality

Česká pirátská strana zveřejnila zprávu o financování kampaně do Evropského parlamentu

05. 09. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátská kampaň pro volby do Evropského parlamentu začala 3. března oficiálním zahájením. Pro kampaň bylo zvoleno ústřední heslo „Evropa potřebuje Piráty”. Čelními kandidáty do europarlamentu byli na celostátním fóru zvoleni Marcel Kolaja, Markéta Gregorová, Mikuláš Peksa, Lukáš Blažej a Jana Koláříková. Hlavními pilíři programu se staly svobodná Evropa, upgrade EU, bohatství, udržitelnost a spravedlnost.

Evropa potřebuje Piráty

Kampaň probíhala formou kontaktní kampaně, online reklamy, distribuce Pirátských listů, volebních videí a řadou dalších eventů. Pro zajišťování akcí byli přednostně využíváni členové strany a dobrovolníci.

Volební kampaň byla rozdělena na centrální celorepublikovou část a na krajské kampaně pod vedením krajských organizací. Náklady na volební kampaň hradila strana jednak z vlastních zdrojů, jednak z darů od přispěvatelů, kterých se nakonec sešlo téměř tisíc. Řada dalších přispěvatelů se podílela na kampani formou bezúplatného vyvěšení pirátských plachet na ploty a distribucí Pirátských listů a letáků.

Kompletní zpráva o financování volební kampaně České pirátské strany do europarlamentu 2019 na stránkách Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Evropské volby #Evropský parlament #Finance

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.