Média

Rožnovské pirátění aneb Republikový výbor Pirátské strany zasedá v Rožnově pod Radhoštěm

03. 09. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Zasedání republikového výboru jsou v souladu s principem transparentnosti uplatňovaným Pirátskou stranou koncipovaná jako otevřená. To znamená, že se zasedání může osobně účastnit každý člen či příznivec Pirátské strany. Každý člen pirátského fóra má také možnost sledovat vzdáleně z jednání internetového vysílání.

roznov

Ovšem, jak říká místopředsedkyně  Pirátů Olga Richterová, nic se nevyrovná osobnímu setkání. Jako málem pravěk nám připadá nedávná doba, kdy se každého jednání Republikového výboru účastnilo kolem padesáti lidí, což bylo nejen jádro, ale i podstatná většina aktivních pirátských členů.
S úspěchem ve sněmovních volbách přibylo úkolů, strana násobně vyrostla, čtvrletní pravidelné setkávání celé členské základny je již nereálné. Co bohužel naopak reálné je, že v členské základně vzniká pocit odtržení od pirátské centrály.

Jak v rozhovoru pro PL uvádí Daniel Halamíček, hlavní organizátor podzimního zasedání, Republikový výbor je si těchto tendencí v členské základně pně vědom a proto zasedá v převážné míře formou výjezdů do jednotlivých krajů. „Bohužel na jednání většinou zavítá jen několik jedinců z města, v kterém zasedáme“, a dodává: „Poprvé zavítáme do Zlínského kraje a při zasedání v Rožnově jsme se rozhodli jít dále, lépe řečeno blíže,  členské základně a příznivcům. Zasedání koncipujeme jako rozšířené s přidáním neformálního sobotního dne. Zde budete mít možnost se osobně seznámit, sejít a podebatovat s přítomným vedením Pirátů v civilním prostředí. Už proto, že nás za několik měsíců čekají volby do RV prostřednictvím CF, se jeví takový kontakt s potenciálními kandidáty jako nanejvýš užitečný.“

Tento počin Republikového výboru bude na dalším zasedání vyhodnocen, a bude-li hodnocení kladně, stane se takovéto rozšířené zasedání pravidlem a jednou ročně se uskuteční i na  dalších místech České republiky. V neposlední řadě by toto setkání, jež nese název Rožnovské pirátění, mělo být prvopočátkem pravidelného neformálního setkávání pirátů moravských krajů mezi sebou navzájem, které bude posilovat přeskrajové vazby a vzájemnou výměnu zkušeností.

A na co se můžete v rámci Rožnovského pirátění těšit?

10.30 - Výlet na Pustevny a Radhošť – Start pro účastníky pěší túry u hotelu Horal

12.15 - Výlet na Pustevny a k soše Radegastu - Odjezd pro účastníky volící cestu autobusem od hotelu Horal

13.30 - Setkání u Radegasta - Setkání obou skupin účastníků, respektive sraz účastníků přijíždějící a přicházejícími z rožnovské strany Pusteven u sochy Radegasta, společné foto

14.00 - Piknik u jezírka Mořské oko

16.00 - Sjezd z Pusteven na koloběžkách k bungalowům, respektive k hotelu Horal

16.30 - Odjezd autobusu pro účastníky, jež nevolí návrat na koloběžce

18.30 Odjezd na večerní grill párty od hotelu Horal (usedlost U Trančíků, Tylovice 1916, Rožnov pod Radhoštěm)

19.00-20.00 - Pirátské hovory U Principála - panelová diskuse za účasti místopředsedy Pirátské strany Radka Holomčíka na téma: Čeká nás po létě před 30. výročím 17.listopadu horký politický podzim a jak je na něj připravena Pirátská strana?

20.00 - Večerní bašta

21.00 - Koncert a následné společné jam-session muzicírování

Zájemci nechť se prosím hlásí emailem na adresu zlínské koordinátorky yveta.martinkova@pirati.cz.
ÚČASTNICKÝ POPLATEK  činí 100,- Kč a je nutné ho uhradit předem z důvodů přehledu pořadatelů k materiálnímu zajištění večerní grilovací párty.
Účastníci mohou využít k ubytování volné kapacity bungalowů u hotelu Eroplán
v ceně 200,- Kč/noc, nebo zdarma možnost stanování v místě večerní grilovací párty.

Za pořadatele z řad rožnovských Pirátů a RV zvou nejen ostatní moravské Piráty a příznivce

Daniel Halamíček, Libor Adámek a Petr Tkadlec

 FB UDÁLOST

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Dan Halamíček

Štítky: #Česká Pirátská strana #Republikový výbor

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.