Reportáže

UPS! Nový trapas Tomia Okamury aneb Jak se mu nepovedlo vytrollit Piráta Adama Komendu

02. 09. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Ať již předseda SPD Tomio Okamura sám, či jeho věrní “espéďáci”, všichni dohromady, věrni své sociální bublině, šíří fake news a konspirační teorie a hromady dalších nesmyslů, které se jim zrovna hodí do krámu. Asi nejvíce vyhrocená jsou falsa příspěvků Pirátů a nejrůznější dezinterpretace, které svým ovečkám na důkaz “neomarxistického zla” činovníci strany cpou horem dolem. Naposledy opět naletěl sám Okamura, kdy sdílel recesistický článek a vydával ho spolu se svým komentářem za pravý.

komenda-kolaz

Není to nic nového. Piráti často musí odrážet záplavu lživých informací, které na jejich adresu šíří politická konkurence, nejčastěji SPD a podobně zaměřené organizace. Nejprve si Okamurova strana vysloužila od Pirátů předžalobní výzvu, když sdílela zfalšovaný tweet Ivana Bartoše vytvořený z článku Pirátských listů, a pak oprášila starý blud ve formě údajného FB postu Olgy Richterové, slibující nelegálním migrantům nové byty. Nyní se pokusila diskreditovat práci mosteckého pirátského zastupitele Adama Komendy.

Na Facebooku se objevují podvodné stránky nazvané například „Volím Piráty volím správně“, „Pirátská pravda“ apod., které návštěvníky klamou, protože se tváří jako oficiální komunikace Pirátů, i když tyto stránky s Českou pirátskou stranou nemají nic společného. A právě “Pirátské pravdě” Okamura naletěl, když sdílel její manipulativní příspěvek, který se mu hodil do krámu. 

Tentokrát se sám principál SPD, mnohými nelichotivě přezdívaný “Pitomio”, navezl do Mosteckého pirátského zastupitele Adama Komendy a romské komunity. “Nikdy mě nenapadlo, že se mi to jednou může stát také, ale včera jsem se stal terčem útoku prostřednictvím dezinformací od samotného Tomia Okamury. Tomio na základě informací z recesistické stránky Pirátská pravda, která nemá s Piráty nic společného, napsal vážně míněný příspěvek, že prý Piráti v čele se mnou chtějí v Mostě stavět nové domky pro Romy z Chanova. To samozřejmě není pravda. My naopak chceme, aby město zvolilo levnější variantu než kontejnery, jejichž realizace může přijít městskou a státní kasu až na desítky milionů korun. Sami místní obyvatelé navrhují, že by si mohli poškozené paneláky opravit ve spolupráci s městem, dokonce na podporu této možnosti sepsali petici,” píše na Facebooku Adam Komenda a ve výčtu faktů pokračuje dál:

“Oprava poškozených paneláků se zapojením místních by vyšla dle odhadů výrazně levněji. Oprava paneláků v Chanově se zapojením místních byla realizována již v roce 2012. Firma, která vyhrála výběrové řízení, měla ve smlouvě podmínku, že na práce musí využít určité množství obyvatel Chanova. No a ti pak pod dohledem zkušených mistrů skutečně opravili tři poškozené paneláky.

Tyto tři domy jsou dnes stále ve výborném stavu. Bydlí zde ti, kteří se na opravách podíleli, k domům mají vztah a starají se o ně. Romové, kteří zde pracovali, získali pracovní zkušenosti, a mnozí z nich dnes pracují na stavbě. Proč tedy místo vynaložení desítek milionů korun nezvolit levnější variantu oprav paneláků se zapojením místních, která se navíc již v praxi osvědčila? Bohužel Tomio Okamura místo hledání řešení radši šíří laciné populistické nesmysly a jeho voliči mu to bohužel baští. Snad se to jednou změní.” 

“To, že na základě jimi šířených hoaxů a lží na jejich oficiálních komunikačních kanálech pak řada obyčejných lidí často vulgárně vyhrožuje nejen mně, ale i dalším politikům od pirátů, je důsledkem toho, na jaké emoce okamurovci míří a jaké vyvolávají," vyjádřil se u příležitosti podání předžalobní výzvy k praktikám SPD a jejich příznivců předseda Pirátů Ivan Bartoš. “Tyto skutečnosti svědčí o tom, že zmiňované dezinformační útoky jsou vedeny systematicky s cílem nás poškodit. K tomuto závěru nás vede jednak jejich četnost, manipulativní a lživý charakter těchto příspěvků a také skutečnost, že o žádné jiné politické straně podobné příspěvky v tomto rozsahu nešíříte." 

Pokud si nejste jistí, zda si z vás někdo vystřelil nebo to opravdu můžeme myslet vážně, doporučujeme sledovat webové stránky https://www.pirati.cz/hoax/ a pro jistotu si přečíst i tento článek pirátského poslance Tomáše Martínka.

Jako třešnička na dortu pak působí jedním z pirátských aktivistů zveřejněná zoufalá snaha Tomia Okamury přizpůsobit recesistický a ve své podstatě lživý facebookový post do nějaké přijatelné podoby. Výsledkem je ovšem další trapas jak hrom, na něž je Okamura doslova mistr.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Adam Komenda #Facebook #fake news #Most #SPD #Tomáš Martínek

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.