Aktuality

Piráti varují: V Orlové rezignují na koncepční řešení drogové problematiky.

29. 08. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Místo stěhování sociálního K-centra se zastupitelstvo Orlové svévolně rozhodlo zrušit funkční službu. Bez udání relevantních důvodů tak končí projekt, který poskytuje podporu a pomoc lidem, kteří si nemohou pomoci sami. Piráti Orlová s tímto postupem zásadně nesouhlasí, proto jsme iniciovali uspořádání kulatého stolu s odborníky. Toto bylo ovšem zastupiteli vládnoucí koalice rázně smeteno ze stolu. 

orlova

K-Centrum dlouhodobě slouží jako prevence výskytu nakažlivých chorob, poskytuje poradenskou a terapeutickou činnost a další služby, bez kterých nemůže fungovat žádné dlouhodobé koncepční řešení drogové problematiky. A my se ptáme: Kdo nejvíce doplatí na zrušení K-Centra? Samozřejmě naši občané! Nedostupnost poradenství pro klienty, i jejich blízké, vede v neposlední řadě k přesunu problému zpět na ulici. Negativní dopady tak nadále jen porostou.

„Orlová se místo koncepčních rozhodnutí rozhodla jít cestou dojmů bez základní orientace v problematice. Špatná komunikace jak s laickou, tak i odbornou veřejností je ukázkovým příkladem, jak se to dělat nemá. Ptáme se a budeme se opakovaně ptát, proč se ruší služba, která dlouhodobě pomáhá všem občanům. Město by mělo hledat řešení a nestrkat před problémem hlavu do písku”, říká iniciátorka petice pro zachování K-centra, Zdenka Kupcová.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Lucie Vadkerti a Piráti Orlová

Štítky: #drogy #Moravskoslezský kraj #sociální politika

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.