Komentáře

Komentář pirátské zastupitelky Evy Novákové k rozpadu koalice v Jihlavě

13. 08. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pondělní rozhodnutí výboru KDU-ČSL vystoupit z jihlavské koalice komplikuje její další fungování. Bez lidoveckých hlasů chybí vládnoucí koalici nadpoloviční většina v zastupitelstvu a bude proto muset řešit, co a jak dál.

eva-novakova-main

Za Piráty, kteří jsou součástí koaličního uskupení Žijeme Jihlavou, komentuje aktuální situaci Eva Nováková:

„Jako pirátští zastupitelé jsme na radnici první volební období. Před volbami bychom za úspěch považovali, kdybychom měli možnost pracovat v konstruktivní opozici. Výsledek voleb ale ukázal, že je možné sestavit koalici progresivních stran, které chtějí Jihlavu změnit k lepšímu, nastartovat projekty, které uvázly na mrtvém bodě, přinést inovativní nápady a přerušit nejasné zákulisní vztahy. Neváhali jsme a koalici podpořili.

Osobně jsem ráda, že se zejména kolegům v Radě podařilo prosadit například projekt Housing First, zaměřený na koordinované řešení situace lidí v bytové nouzi. Šanci dostaly menší iniciativy typu zřízení dětského koutku v prostorách radnice a vedení města se začalo systematicky zabývat řešením problémů souvisejících s Kronospanem. Posílily i snahy radnice zapojovat občany. Díky současné koalici se rovněž nemusíme bát zavádění neúčinných opatření, jako jsou například bezdoplatkové zóny. 

Na mnoha věcech se pracuje a byla by škoda, kdyby snaha a práce všech byla takto přerušena. Budeme proto nadále jednat, abychom našli to nejlepší řešení pro Jihlavu. Jako Piráti ctíme závazky, které vyplývají z koaliční smlouvy jak vůči našim partnerům, tak zejména občanům, a budeme se snažit aktivně přispět k vyřešení celé situace.”

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Pirati Jihlava

Štítky: #Eva Nováková #Jihlava #Krajské sdružení Vysočina #Vysočina

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.