Aktuality

Festival svobodné kultury na Vysočině

06. 08. 2019 | 4 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Již letos na podzim ožije Vysočina svobodným uměním – Piráti uspořádají multižánrový Festival svobodné kultury hned ve třech městech – Havlíčkově Brodě, Třebíči a Jihlavě. Těšit se můžete na svobodnou hudbu, literaturu, výtvarné umění, divadlo i filmy. Navíc pokud byste se chtěli na této jedinečné akci podílet, máte nyní příležitost se zapojit.
 

FSK2019

Termín svobodná kultura vešel v širší povědomí v roce 2004, kdy Lawrence Lessig vydal svoji knihu “Svobodná kultura”, která se zabývá udržitelností stávající podoby práv duševního vlastnictví v době internetu. V českém prostředí tuto myšlenku nejvíce rozvíjí Pirátská strana, která chce, aby autorské právo plnilo svůj původní účel – zlepšovalo pozici autora vůči vydavatelům, producentům a prodejcům děl, a reflektovalo aktuální výzvy digitálního věku. A právě proto přichází Piráti na Vysočině s Festivalem svobodné kultury, aby ukázali, že se dá umění dělat i bez Ochranného svazu autorského.

Termíny konání jsou:

A teď to nejdůležitější – pro tento multižánrový festival hledáme umělce a umělkyně (malby, sochy, hudba, fotografie, divadlo, slam poetry, tanec, prostě cokoliv spojeného s uměním více či méně známým), kteří by se na něm rádi prezentovali. V jednom či ve všech třech městech, odpoledne či večer, důležitý je jen společný jmenovatel – a tím je svoboda tvorby.

Máte zájem podílet se s námi na této jedinečné akci? Nebo víte o někom, kdo by na ní rozhodně neměl chybět? Ozvěte se Romanovi Paškovi na roman.pasek@pirati.cz nebo 734 507 329 a domluvíme vše potřebné.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Hana Hajnová

Štítky: #festival #Kraj Vysočina #Svobodná hudba

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.