Odborně

Ondřej Profant: Jsme o krok blíže zprovoznění digitální technické mapy

23. 07. 2019 | 10 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Vláda dnes dala souhlasné stanovisko legislativnímu návrhu na zavedení digitální technické mapy ČR, na jehož přípravách se Piráti podíleli. Digitální technická mapa má umožnit přesnější územní plánování, zjednodušit stavební řízení a zefektivnit procesy veřejné správy. Vedení této mapy v rámci Česka bylo doposud na samosprávné úrovni dobrovolné. To se má s novou legislativou změnit, protože přináší závazný a jednotný systém pro celou republiku, který budou spravovat jednotlivé kraje.
 
 

profant-mapa-main

„Zprovoznění digitální technické mapy je dalším dílem do skládačky digitalizace ČR, jsem proto rád, že vládní koalice vyslovila souhlas s návrhem. Jsme nyní o krok blíže zavedení této mapy,“ okomentoval předseda Podvýboru pro eGovernment a jeden z předkladatelů návrhu Pirát Ondřej Profant. „Věřím, že digitální technická mapa pomůže zjednodušit procesy ve veřejné správě. Ocení ji i občané, kterým usnadní zjišťování míst, kudy vedou inženýrské sítě.“

Digitální technické mapy už nyní využívají některé kraje a obce v územním plánování, ve správě majetku i dalších agendách. Plnému využití však dosud brání zejména to, že nejsou k dispozici pro celé území státu. Specifikace mapových prvků se tak mohou napříč kraji a obcemi lišit a chybí podrobnější úprava povinností správců dopravní a technické infrastruktury při předávání údajů.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #digitalizace #egovernment #Ondřej Profant

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.