Svět

Letní tipy na čtení, hry i výlety od Olgy Richterové

20. 07. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Je uprostřed léta, ale stále by se vám hodilo pár tipů na to, co si s ním počít? Třeba pomůže inspirace od pirátské poslankyně Olgy Richterové!

Letní tipy Olgy Richterové

Co si přečíst?

Richard Adams: Daleká cesta za domovem

Roky prověřená klasika, ovšem moc tlustá na běžný provoz. Hrdinský epos, kde však v hlavní roli nenajdete Iásóna a argonauty ani Společenstvo prstenu, ale králíky. Nenechte se mýlit, příslušníci králičí kolonie, která hledá nový domov, protože ten starý brzo čeká lidská zástavba, zažijí dobrodružství víc než dost! Předčítáme si před spaním a baví nás to všechny. Půjčeno od bráchy Mikiho Ferjenčíka. :)

Radka Denemarková: Hodiny z olova

Tuto novinku jsem ještě nečetla, ale velmi se na ni těším. Kniha letos koneckonců vyhrála prestižní soutěž Magnesia litera. Téma Číny mě navíc moc zajímá a fakt, že má Radka Denemarková od vydání do Číny zakázaný vstup, považuji za dobré doporučení.

Co si zahrát?

Kingdomino

Kingdomino je hra pro stavitele a průzkumníky, navíc u ní vydrží i děti. Partie nezabere moc dlouho.

Dixit

Stejně tak mohu doporučit Dixit, skvělou obrazotvornou hru o vyprávění malých příběhů.

Krycí jména

Krycí jména v obrázkové verzi. Ale vycvičení kladeči červených a modrých postav zvládnou hru i v klasické, slovní variantě. :)

Kam na výlet?

Moc mě potěšil Křivoklát, vláčkem dostupný z Prahy, a v plánu máme vedle Šumavy i další zkoumání Choltické zámecké obory s obřími platany a soustavou čtyř rybníků.

A po létě? 

Těším se na výpravu do Městské knihovny, dají se tam půjčit nejen knížky, ale i hry a audioknihy. Takže testujeme, co bude mít úspěch, a já si dost rezervuju literaturu faktu - naposledy mě zaujala “Kapačka, cévka, houkačka”  od neortodoxního doktora o posledních věcech člověka. Praktické, a s úctou psané, byť samozřejmě natvrdo, o konečnosti každého z nás. A to je míra všech věcí, no ne? Tak užívejme, když je čas odpočinku - a mějme to na paměti.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Olga Richterová

Štítky: #Olga Richterová

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.