Reportáže

Piráti uspořádali svatbu svým dobrovolníkům bez domova

11. 07. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Svatba. Mezník v životě lidském, nicméně není to až tak neobvyklá věc. Pokud se ovšem nejedná o svatbu Pirátskou, která má svoje specifika. A aby to bylo ještě netradičnější, svatbu uspořádali Piráti svým dvěma největším dobrovolníkům, kteří jsou zároveň  lidmi bez domova. 

svatba-main

Jsme společenství velice různorodé a to je u Pirátů to, co je hodno ocenění - slovy klasika: „Nad nikým se nepovyšujeme a před nikým se neponižujeme.” Proto pro nás bylo zábavou, potěšením a vlastně i ctí onu svatbu uspořádat.

Martin a Martina. Známe je od roku 2017, kdy se zapojili do kampaně do Parlamentních voleb. Vlastně za to může Dana Balcarová, která tehdy v parku pod Krocínkou hledala někoho, kdo by jí pomohl s umístěním cedulí na její akci, a Martin jí, prakticky jako náhodný kolemjdoucí, nabídl pomoc. Pár dní nato jeho přítelkyně Martina četla na internetu výzvu, že Piráti hledají dobrovolníky na rozdávání novin. Ta ji zaujala a oba se tak zapojili do kampaně. Jak sami říkají: „U Pirátů neexistují odsudky, pro nás je spolupráce s vámi způsobem začlenění se do společnosti a tím, že pomáháme, vyvíjíme nějakou smysluplnou činnost.”

 

 

S tím lze jen souhlasit a stejně, jako jsou rádi oni, jsme rádi i my. Zjistili jsme, že na tuhle dvojici dobrovolníků je spolehnutí, umí být velmi akční a ochotní vždy pomoci. Odpracovali s námi tři kampaně a dávají statutu „dobrovolnictví je naplňující činnost“ tu nejlidštější tvář. 

Pirátská svatba byla naše poděkování. Ať už tím, že jsme ji celou zorganizovali, nebo tím, že oddávající byla naše zastupitelka Eva Horáková a ženichův svědek Ivan Bartoš. V zástupu gratulantů bylo mnoho dalších Pirátů a oslava jako taková proběhla pak v klasickém duchu se vším, co k takové svatbě patří. 

Když se novomanželů zeptám, co by si nejvíc přáli, tak jejich odpovědi až vhání slzy do očí. Martin chce práci. Martina bydlení. To, co je pro nás naprostou samozřejmostí, pro ně má cenu zlata. Víme, že tato přání jim splníme jen obtížně.  Ale i tak jim v některých ohledech umíme pomoci stejně tak, jak oni pomáhají nám. 

Tak Martine a Martino - Gratulujeme a přejeme šťastnou cestu životem. 

Více fotografií ze svatby naleznete na Facebooku.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Romana Klimešová

Štítky: #Česká Pirátská strana #dobrovolnictví

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.