Aktuality

Rozpad koalice v Jihlavě nehrozí

06. 07. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Během čtvrtečního odpoledne proběhlo další koaliční jednání stran zastoupených ve vedení jihlavské radnice. Jednání ohledně dalšího fungování vedení města Jihlavy se zúčastnili členové všech koaličních stran – Fórum Jihlava, ODS, Žijeme Jihlavou! a KDU-ČSL. Strany se shodly, že koaliční smlouva je nadále platná a rozpad koalice nehrozí. Další koaliční jednání proběhne v příštím týdnu.

jihlava

Členové KDU-ČSL podali první návrhy ohledně dalšího fungování vedení města po rezignaci náměstka Jaromíra Kaliny. Již nyní všechny strany s částí návrhu souhlasí, další body se budou projednávat v průběhu července. Zároveň bylo jasně řečeno, že rozpad koalice nenastane a všechny strany budou nadále spolupracovat,“ uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Pochybnosti o další spolupráci koaličních stran vyvolala rezignace náměstka primátorky za KDU-ČSL Jaromíra Kaliny. Bývalý náměstek pro oblast informatiky a správy majetku města je koaliční smlouvou pověřen k vedení sporu o správu vodohospodářské infrastruktury se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Podání rezignace bylo reakcí na rozhodnutí Rady města Jihlavy o ukončení spolupráce s advokátní kanceláří Ondruš, která město ve sporu dlouhodobě zastupovala.

"Je zřejmé, že se jako koalice budeme potýkat se složitými tématy, která nemají jednoznačná řešení a která jsou většinou dědictvím z minulých volebních období. Politika není jen o přinášení inovativních řešení a schvalování populárních opatření. V tomto smyslu jsme rádi, že se současné vedení nebojí nepokračovat ve způsobu vedení sporu, který sice vedl k řadě zásadních výher, nicméně s sebou nese neméně podstatná rizika. Věříme, že tento krok je ve prospěch města a jeho občanů, a že se s koaličními partnery zvládneme dohodnout na postupu, který bude přijatelný pro všechny strany." doplnila pirátská zastupitelka Eva Nováková (Piráti jsou součástí koalice v rámci koaličního uskupení Žijeme Jihlavou!).

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Vysočina

Štítky: #Jihlava #Kraj Vysočina

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.