Aktuality

V Přerově se děti vydaly po stopách pirátského pokladu

03. 07. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti v Přerově se rozhodli zpříjemnit dětem konec školního roku a uspořádali v prostředí místní laguny netradiční dětský den.

deti-prerov

Pirátská pátračka na Laguně měla celkem 5 stanovišť, kde děti plnily různé úkoly, aby dostaly slíbený pirátský poklad. Na prvním z nich měly děti za úkol složit Českou vlajku a zodpovědět různé hádanky, na druhém stanovišti pak děti házely do koše všechny špatné vlastnosti – pýchu, lhaní, podvádění, lenost. O kousek dál čekalo stanoviště zaměřené na třídění odpadu, tedy plastu, papíru, kovu, skla a bioodpadu. Na posledních stanovištích pak děti procházely slalom s míčkem na pingpongové pálce, stavěly věž ze dřevěných kostek nebo hledaly cestu ke klíči k pokladu v bludišti. Pro ty nejmenší byly na každém stanovišti připraveny jednodušší varianty.

Hlad a žízeň pomohli návštěvníkům utišit v blízkých restauracích, kde si lidé díky Pirátům čepovali nápoje do vratných kelímků ­- netvořili jsme tak zbytečný odpad. Velkou oblibu si kromě skákací lodi nebo na lodi skutečné našly děti v malování na obličej v podání ilustrátorky Kristýny Botkové. Celou akci navštívilo přes 600 návštěvníků, kteří si kromě pirátského pokladu odnesli jako vzpomínku fotografii s šermíři ze šermířské skupiny Ares Armenie.

“Jsem rád, že se dětský den na laguně vydařil. Veškeré aktivity připravili Piráti z Přerova vlastními silami a s dětmi strávili celou neděli. Podařilo se nám dokázat, že netvoříme velké akce pouze před volbami, ale chceme pomoci oživovat veřejný prostor přes celý rok různými aktivitami,” shrnul celý den předseda přerovských Pirátů Jaromír Horký.


Ukázalo se, že tajenka, kterou děti získaly po splněních všech úkolů, je pravdivá – Na palubě s Piráty nenudím se já, ani ty!

Podívejte se na FB, jak to na dětském dni vypadalo!

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Olomoucký kraj

Štítky: #děti #Olomoucký kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.