Kauzy

Most tlačí na výstavbu "čunkodomků" i přes odpor Pirátů, Romové přišli s peticí

21. 06. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Mostecký magistrát se i nadále snaží tlačit výstavbu „čunkodomů“, do kterých se bude snažit přestěhovat obyvatele sídliště Chanov. Ani po prvotním odporu a tlaku od zastupitelů z řad klubu Pirátů a Zelených nemění vedení Mostu svůj postoj a nehodlá s obyvateli vyloučené lokality smysluplně jednat. Ti se tak nyní uchylují k petici.

cunkodomky-komenda-main

Bydlení pro zatím deset rodin z bloku 3 má přijít město na 22 milionů korun. Zatímco ale na opravu budovy by šlo získat dotace, na montované buňky nic takové nelze. „Myslíme si, že vytvoření jakési vyloučené lokality ve vyloučené lokalitě, je časovaná bomba,“ sdělil zastupitel za Piráty Adam Komenda.

V petičním výboru, který s takovým postupem nesouhlasí, jsou přitom jen občané sídliště. Ti chtějí situaci řešit a získat hlavně od mosteckého magistrátu relevantní informace. „Jsme ochotni svépomocí zrekonstruovat bloky 6 a 10. Chceme tu ještě zachránit i jiné věci, aby tu nedocházelo ke zbytečné kriminalitě. Musíme se víc starat, musíme si uvědomit, že Chanov je náš domov,“ řekl zástupce petičního výboru Jan Chromý

Piráti a Zelení je budou v tomto úsilí i nadále budou podporovat. Po vzniku komunitní akční skupiny, která brzy předloží výstupy a možnosti řešení, dorazí zástupci Romů i s peticí na příští zasedání zastupitelstva, kde budou chtít s vedením města a zastupiteli diskutovat.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Most

Štítky: #Adam Komenda #Most #Romové #Ústecký kraj

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.