Aktuality

Plzenští Piráti představují vlastní opoziční programové prohlášení

19. 06. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Na pondělním jednání plzeňského zastupitelstva představili pirátští zastupitelé vlastní opoziční programové prohlášení. Jedná se o reakci na programové prohlášení městské koalice a zároveň slouží jako takový manuál pro vedení města – kde může očekávat podporu a kde naopak kritiku.

pavel bosak-main

Důvod pro vytvoření neobvyklého stínového prohlášení shrnul Pavel Bosák, předseda zastupitelského klubu: „V naší činnosti sledujeme zejména veřejné zájmy a trvalý, udržitelný prospěch občanů města Plzně. Proto je běžné, že se na komunální úrovni cíle demokratických stran v mnoha ohledech shodují. Pochopitelné odlišnosti lze nalézt zejména v důrazu na jednotlivá témata a ve způsobu prosazování daných cílů.“

I pirátské prohlášení je, stejně jako prohlášení koalice, rozděleno do jedenácti okruhů. Nejde jen cestou negace a kritiky, ale celou řadu kroků oceňují. Značný důraz je pochopitelně kladen na tradiční pirátské priority, jakými jsou transparentní politika a zapojení občanů do rozhodovacího procesu např. do participativního rozpočtu. Stranou nezůstává ani efektivní vynakládání s veřejnými rozpočty, které Piráti požadují u všech městských oblastí.

Z konkrétních bodů Piráti prosazují např. pozdržet projekt ZČ Galerie U Zvonu do doby, než bude vyhodnocen převládající názor veřejnosti, případný akvapark jen z peněz soukromého investora nebo podpora rychlejší výstavby nájemního a startovacího bydlení.

Opoziční programové prohlášení se vytvářelo jako kolektivní práce na Pirátském fóru. Mohli se tak na něm podílet nejen členové strany, ale také příznivci a přizvaní odborníci. Je tak odrazem skutečně občanského a otevřeného přístupu k veřejné politice.

Celé opoziční prohlášení najdete ZDE:
 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Plzeň

Štítky: #opozice #Plzeň #Plzeňský kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.