Aktuality

Příjmy z poplatků nejen pro lázeňská města se díky Pirátům zvýší

19. 06. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR přijala zákon o místních poplatcích, který zásadním způsobem mění hospodaření nejen lázeňských měst. Piráti prosadili pozměňovací návrh, díky kterému získá mnoho měst a obcí další finanční prostředky do obecních rozpočtů, a to od návštěvníků a turistů. Místní poplatek, který se od devadesátých let dosud nezměnil, zvyšuje vládní návrh z 15 na 50 korun. Povinnost hradit poplatek se nedotkne občanů, kteří přijíždí na pobyt hrazený zdravotní pojišťovnou.

Petr Tresnak-strom-main

Autor pozměňovacího návrhu Petr Třešňák uvedl: „Jedná se o zlepšení výběru lázeňského poplatku u měst, pro které je zásadní příjem z cestovního ruchu. Díky zvýšení příjmu bude pro města jednodušší nalézt zdroje na provoz lázeňských orchestrů, údržbu městských parků nebo kolonád. Původní vládní návrh předpokládal zastropování této poplatkové povinnosti na 65 let, ale společná poslanecká iniciativa moje a Jany Mračkové Vildumetzové tento strop zrušila. Díky tomu budou moci města financovat rozvoj infrastruktury pro lázeňské hosty.

 

Novela zákona nabude účinnosti 1. ledna 2020. Nejen pro lázeňská města bude přijatá varianta novely znamenat jednotky až desítky milionů korun navíc v ročních rozpočtech. Navrženou aktualizaci Airbnb, se kterou přišli Piráti, vláda řešit odmítla a připravila tím rozpočty obcí o stovky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Karlovarský kraj #Petr Třešňák #poslanecká sněmovna #zvýšení poplatků

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.