Aktuality

Staňte se hrdinou, pusťte si žilou s Piráty

14. 06. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

14. června 2019 je světový den dárců krve. Je věnován všem, kteří dobrovolně a nezištně darují svou nejcennější tekutinu pro záchranu druhého člověka. Motto letošního Světového dne zní „Každý dárce je hrdina“. Staňte se hrdinou i vy a přidejte se k naší iniciativě Pusťte si žilou s Piráty. Běžte dnes nebo kdykoliv do konce června darovat krev do vaší nejbližší nemocnice. Každá kapka krve může pomoct, největší smysl má ale pravidelné dárcovství krve.     

zuzana klusova-krev

Podle Českého červeného kříže v ČR stále roste potřeba dárcovské krve. V posledních letech nestačí počet nových dárců krve vyrovnat jejich úbytek daný věkem či nemocemi. V roce 2018 tak např. ubylo 15 000 dárců. Pokud bude tento trend pokračovat, v budoucnu nemusí být dost krve pro nemocné.
 
Ve světě je již v 62 zemích dosaženo u dárcovství tzv. plné krve 100% bezplatnosti. Česká republika se v případě plné krve řadí k zemím s čistě bezpříspěvkovým dárcovstvím, v případě krevní plazmy tomu tak bohužel není. 

Pojďte to s námi změnit a pusťte si žilou s Piráty. Stát se dárcem krve je výzvou pro každého zdravého člověka – podrobnosti najdete na www.cervenykriz.eu/darcovstvikrve.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jana Ožanová/Piráti MSK

Štítky: #Krajské sdružení Moravskoslezského kraje #Moravskoslezský kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.