Aktuality

Nejstarší česká Pirátka slaví 75. narozeniny a celá posádka škuneru gratuluje!

11. 06. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Nezáleží na tom, kolik let vám je, ale jak se cítíte. Tato tisíckrát omletá moudrost platí dvojnásob o vždy dobře naložené advokátce Marii Kurkové z pražského Braníku. Nejstarší členka České pirátské strany se dožívá 75 let, a my jí můžeme vitalitu a jasné myšlení jenom závidět.

marie-kurkova-main

Marie vstoupila k Pirátům před dvěma lety na jaře 2017 proto, že jí není lhostejná tristní politická situace v České republice. Chtěla se zapojit do kampaně před parlamentními volbami a přispět ke zlepšení situace nejen v místě svého bydliště, ale také na tom spolupracovat s lidmi, které považuje za vzdělané a inteligentní. Česká pirátská strana tak byla jasná volba. :)

V komunálních volbách 2018 v Praze 4 se dokonce rozhodla kandidovat z patnáctého místa, protože usiluje o příznivější podmínky k životu v městské části, kde žije již přes čtyřicet let. Na srdci jí leží možnosti kulturního vyžití v Braníku, kde jí oproti minulosti chybí kino a knihovna. Také poukazuje na žalostný stav zchátralého barokního Benediktinského dvora, který by podle jejího mínění měla zrekonstruovat radnice MČ Praha 4.

Marie Kurková není aktivní jen jako Pirátka, ale věnuje se ráda kultuře, nejraději poslouchá klasickou hudbu, zajímá se o moderní výtvarné umění a nenechá si ujít příležitost k vycházkám podél Vltavy.

Milá Marie, za všechny Piráty, kteří se s Tebou plaví na palubě, přejeme optimismus a energii do další práce a mnoho zdraví. Jsi pro nás všechny inspirací, a nezbývá než doufat, že i my budeme mít ve Tvém věku tolik elánu a duševních sil.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Česká Pirátská strana #Praha

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.