Komentáře

Adam Zábranský: Piráti na pražském Magistrátu pracují. Co se povedlo v květnu?

07. 06. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátský radní pro problematiku bydlení Adam Zábranský se jako každý měsíc na sociálních sítích ohlíží  za výsledky výsledky práce Pirátů a jejich koaličních partnerů. To, že se opoziční kritika nejčastěji jeví zcela lichou, dokazuje i následující výčet dílčích květnových úspěchů.

adam-zabransky-main

Dále již o práci na Magistrátu hlavního města Prahy Adam Zábranský:

- Dali jsme dohromady odpovědi od městských částí na náš dotazník týkající se využívání bytového fondu svěřeného právě městským částem. Jak to dopadlo se dozvíte třeba ZDE.

- Komise rady pro Fond rozvoje dostupného bydlení projednala dotační výzvu na rekonstrukce bytů městských částí, které jsou dlouhodobě neobsazené. Výzvu zatím ještě Rada neprojednávala, každopádně problém prázdných bytů řešíme!

- Na základě mé iniciativy začal Magistrát spolupracovat s Wikimedií a poskytl jí tisíce fotografií.

- Zveřejnili jsme seznam všech smluv Magistrátu na portálu otevřených dat. Je jich 228 tisíc. Znění smluv si lze dohledat v centrální evidenci smluv Magistrátu. Zároveň jsme zveřejnili všechny faktury Magistrátu od roku 2014. Celkem významné kroky k větší transparentnosti města, co říkáte? Podrobnosti ZDE.

- Pokud jste někdy v minulosti pracovali s odkazy na usnesení pražského zastupitelstva, určitě jste zaznamenali, že když někomu odkaz zašlete, tak ten si jej nemůže otevřít: místo usnesení na něj totiž vyskočila chybová hláška. Tuhle chybu jsme odstranili až my, ačkoliv o ní Magistrát věděl již několik let. Zároveň jsme přidali novou funkcionalitu: u jednotlivých usnesení zastupitelstva je odkaz na to, jak který zastupitel hlasoval. :) Zde máte náhodné usnesení zastupitelstva, můžete vyzkoušet.

- S kolegyní Milenou Johnovou jsem se zúčastnil konference organizace FEANTSA (evropská federace národních organizací pracujících s bezdomovci). Byla to celkem inspirativní akce: vyslechli jsme si zkušenosti s ukončováním bezdomovectví z celé Evropy a dokonce i z USA. Seznámil jsem se i s ředitelem FEANTSA Freekem Spinnewijnem.

- Zrušili jsme historické slevy na nájemném v městských bytech. Nové ceny budou pro nájemníky stále velmi dostupné, nicméně díky zrušení slevy bude více peněz na rekonstrukce domů/bytů a novou bytovou výstavbu, a to o 35 milionů Kč ročně.

- V koalici jsme snad konečně dořešili další postup ve věci privatizace magistrátního bytového fondu. Výsledkem je kompromis v pravém slova smyslu: žádná ze stran není úplně spokojená, ale všechny jsou ochotné se se závěrem smířit. Vzniká k tomu materiál, který by měl být projednán na červnovém zasedání zastupitelstva.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Adam Zábranský/Redakce

Štítky: #Adam Zabránský #Magistrát #Praha

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.