Aktuality

Bartoš: Výsledky auditu Evropské komise musí být neodkladně zveřejněny

31. 05. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti společně se zástupci ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN, představili hlavní požadavky pro následující postup ve věci střetu zájmů Andreje Babiše. Za zcela zásadní považují okamžité zveřejnění závěrů auditu, který byl zaslán na česká ministerstva, a projednání situace na jednání Sněmovny v úterý 4. června 2019. Dalším požadavkem je okamžité zastavení vyplácení všech dotací a programů směrem k holdingu Agrofert. Nepřípustné potom je, aby odpověď na výsledky auditu Evropské komisi připravovali členové vlády za hnutí ANO.

Evropská vlajka

„Ututlávání výsledků auditu Evropské komise musí okamžitě skončit. Požadujeme, aby jednotlivá ministerstva, která obdržela výsledky auditu, tento dokument zveřejnila, abychom nepracovali s domněnkami, ale nezpochybnitelnými fakty. Případně vše může zveřejnit sám premiér Babiš. Politici a především občané si zaslouží znát pravdu, protože pokud se toto potvrdí, budou to právě daňoví poplatníci, kteří na zcela nezodpovědné chování premiéra této republiky doplatí,” uvedl Bartoš.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Andrej Babiš #celostátní #střet zájmů

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.