Aktuality

Piráti hlídají průběh voleb do Evropského Parlamentu

24. 05. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Jsme v kontaktu s delegovanými členy komisí. Nejčastěji se na nás obraceli již před volbami v otázce losování členů komise, kde docházelo k častým pochybením nebo hůř, nedocházelo k samotnému losování vůbec, uvádí Lucie Spáčilová z Kanceláře České pirátské strany.

 

pikal-volby eu

Hladký průběh voleb je pro nás zásadní. Piráti mají letos v Olomouckém kraji v okrskových volebních komisích celkem třistadvacet svých zátupců, z toho jednadvacet delegátů je přímo členy strany. Na základě podnětů, které jsme již před volbami obdrželi vznikl dotazník, který bude rozeslán všem účastníkům komisí hned po volbách.

Jako hlavní zádrhel zatím vnímáme, že některé komise spolu zasedají ve stejném složení už několik voleb po sobě a role v komisi mají již předem domluvené. Když pak příjde 'někdo z venku' je to problém,“ uvádí Lucie Spáčilová, která pracuje pro Piráty na celostátní úrovni v Kanceláři strany a která je sama členem volební komise v Prostějově.

Dotazník je spíše všeobecný. Má hlavně poskytnout relevantní data a zpětnou vazbu aby šlo do budoucna případným pochybením zabránit.Členem okrskové volební komise s číslem 5 v Olomouci je i poslanec za Olomoucký kraj Vojtěch Pikal, který se problematikou voleb zabývá dlouhodobě.

Po volbách mám v úmyslu jít za panem doktorem Petrem Mlsnou (náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy, pozn. red.). Na základě vlastní zkušenosti a výsledků dotazníku bych pak navrhl konkrétní opatření. Je škoda, že technická novela která vylepšovala fungování volebních komisí po zkušenostech ze sněmovních voleb není zcela platná již nyní,“ uvádí místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal.

V okrskových volebních komisích v Olomouci pak kromě poslance Vojty Pikala zasedne např. i Jan Bednařík předseda olomouckého krajského sdružení, olomoucký zastupitel za Piráty Viktor Tichák nebo místopředseda krajského sdružení Tomáš Svoboda. V ostatních krajských městech jsou pak nejčastěji v komisích členové předsednictva místních pirátských buněk.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Olomoucký kraj

Štítky: #eurovolby #Olomoucký kraj #Vojtěch Pikal

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.