Aktuality

Pirátský starosta informoval o dotaci na zřízení a provoz stomatologické ordinace v Mariánských lázních

24. 05. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Město Mariánské Lázně schválilo na zastupitelstvu města dne 21. května pobídkovou dotaci na otevření nové stomatologické ordinace ve výši 1.000.000,-. Dotace je prozatím připravena pro 2 nové zubaře (tedy v celkové výši 2.000.000,-. Pevně věříme, že tato částka by mohla být tou pozitivní motivací a zdravotním pojišťovnám pomoci obsadit místo zubaře právě v Mariánských Lázních. Město o tom informovalo jménem pirátského straosty Martiny Kaliny.

Martin Kalina

Nedostatek zdravotní péče v regionech je dlouhodobý problém, který by měly řešit zdravotní pojišťovny, neboť právě jim naši občané platí za zdravotní péči. Bohužel s doručením kvalitní péče nejsme úplně spokojeni a u zubařů je to jen nejvíce vidět. Za poslední rok v našem městě ukončili praxi dva stomatologové a noví se bohužel nehlásí. Proto jsme přistoupili k tomuto kroku, abychom pozitivní motivací přesvědčili lékaře, že v Mariánských Lázních máme o nové zubaře opravdu zájem. Dotace je vypsána na dobu udržitelnosti ordinace na dobu 5 let. Pevně věříme, že za tuto dobu zubař pozná krásu našeho města a rád zde zůstane. V rámci dotace myslíme i na takové věci jako je možnost přerušení doby udržitelnosti z důvodu mateřství, tak aby se mladé lékařky nebály o tuto dotaci požádat. Detaily naleznete na městském webu www.muml.cz.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Karlovarský kraj #Mariánské Lázně

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.